şükela:  tümü | bugün
753 entry daha
  • beni ters köşe etmiş dizidir. 2. bölümünü finalini izlemeden önce şu soruyla başlamıştım entry’ime:

--- spoiler ---

bu ailenin içinde han kişisi nasıl böyle psikolojik sağlamlık içinde kaldı?

evet han gibi kirlenmeye aşırı eğilim de çok normal.

ama şu soruyu hala soruyorum:

kompülsif davranışları bu boyutta yaşayan birisi aynı zamanda duygularını belirgin şekilde yaşayabilir mi?
    obsesyon bir yer değiştirme değil midir? bana kalırsa kesinlikle öyledir. obsesyon hele hele kompülsif davranış net şekilde savunma mekanizmasıdır.
    --- spoiler ---
  • son dönemde izlediğim en iyi dizi olabilir. 2 saat filan demişler ama 12 saat de olsa izlerim ben şahsen.
    bir de ezgi mola var tabi. bunca yıl kendini ezgi mola olarak tanıtmış olan safiye... muazzam oynuyor.
  • oyunculuklar gayet iyi , özellikle ezgi mola o kadar iyi oynamış ki izlerken boğulucak gibi oluyorsunuz . zaten covid varken ve türkiyenin hali de belliyken pekte izlemek istemediğim bir dizi maalesef , endişe üstüne endişe katıyor çünkü.
  • hay eşek arıları kovalasın, uyuyan tüm okblerimi hortlatacak diye ödüm koparak izledim. ama oyunculuklar o kadar iyi ki insan kendini alamıyor.

olmuş bu dizi.
  • han’a uzun beyaz bir elbise giydirin, alın size jesus christ.
  • bir çocuğu büyütürken aslında ne kadar özenli davranmamız gerektiğini gösteren yeni trt dizisidir.
    çocukluk travmalarının, söylenen yanlış kelimelerin , yanlış davranışların, bağırmanın,değersiz görmenin çocuğun hayatını ilerde ne denli mahvedebileceğini o kadar güzel gösteriyor ki.
    reytingleri çok güzel ,umarım karakterlere gülmenin yada acımanın yanında herkesin bir şeyler de öğrenebileceği bir dizi olur.
    oyuncular çok güzel seçilmiş, çekim yapılan yerler şahane.
    bence baya olmuş bu dizi. tek kötü yanı uzun olması ama parça parça izlenerek halledilebilir.
  • bu diziye benzer, obsesiflik konusunu ele alan başka yapımlar bilen yazarlar yeşillendirirse sevinirim.

ezgi mola sen apayrı bir detaysın.
  • ezgi molayı değişik rollerde görmek hoşuma gitti hep komediye yakın bi insan gibiydi bu farklı rolün altından da kalkıyor başarılar diliyorum diğer oyuncularda çok başarılı tabiki ama benim izleyebileceğim bi dizi değil.
  • safiye üzerinden akan dizi.
    belki bir gün derinlemesine bir inceleme yaparım bu diziyle alakalı ama şimdilik sadece tadını çıkarmak istiyorum. hatta belki de yapılmıştır, okumak bile keyifli olabilir.

bana göre oyuncu kadrosu sıralaması şu şekilde ilerlemelidir:
    ezgi mola,
    merve dizdar
    ve diğerleri.

alper saldıran diziden ayrılsa olumlu yönde bir gelişme olabilir. ya rolü veremiyor, ya da başka iç gıcıklayan vasat bir şey var. dizinin içinde aşırı sırtıyor. ait olmadığı yerde bulunan insan gibi.

neyse ne diyordum, dizi safiye üzerinden akıyor. şimdilik safiye'nin neden böyle olduğunu geçmişe dönerek izliyoruz. zamanla bütün karakterlerin psikolojik sorunlarının temeline inileceğini düşünüyorum.

umarım hep kıvamında kalır.

ezgi mola kendini de oynuyor olabilir. kendisi de titiz biri olduğu için bu karakteri hissetme potansiyeli yüksek. belki de bu yüzden bu kadar iyi hissettirebiliyor. tamamen rolünün içinde. açıkçası kendi içindeki duygusallıklarında da daha içten, saf ve yalın halini de görmek isterim. bakalım.

merve dizdar da rolünün hakkını veren ikinci isim.

bu iki kadın için izliyorum desem yeri.

canınıza sağlık!
  • iki saat dizi mi olur diyorduk yakında 3 saat olacak.

iki ayrı dizi yapın kısa yapın hem reyting sorununuz da daha az olmaz mı.

neyse güzel dizi. yan karakterlerin sahnelerini izlemiyorum. bir de youtube dan kısa videolarla takip ettiğim için daha iyi oluyor
22 entry daha