• ankarada necatibey caddesi civarında 2 şubesi bulunan ve 3 yıl boyunca gittiğim nerdeyse bi ayağımın olrda olduğunu düşünmeye başladığım odtuye girmemi sağlayan bana göre buraların en klas dersanelerinden biri. flexi gibi malların kabus demesine bakmayın ortam manyaktır eğlencelidir. mat fen rulezz...
  • (bkz: ulvi doğanalp) (bkz: zafer eser)
  • ayrıca geleceğin efsane hocası olmaya aday emre demirbağ ı bünyesinde barındıran kurum. öyle bir adamdır ki yeri geldiğinde kıl bir hoca yeri geldiğinde kanka yeri geldiğinde muhabbet kralı olabiliyor. öyle bir kurumdur burası
  • bahattin ve ismail hocalarımın arasında tatlı sert laf sokmalarla öss için heba edilmiş 2 senemi şenlendirmiş huzur yuvası dersane. bahattin hoca fizikte ismail hoca da matematikte üstat seviyesinde insanlardır. bahattin hoca kel ve köse ismail hoca ise sırma saçlı ve karl marx sakalllıdır, bıyıkları sigaradan sapsarı olmuştur. derslerde sürekli birbirlerine laf sokar, bizim aracılığımızla mesaj gönderirlerdi. daha sonra gelen fizikçi cengiz ve geometrici murat ise deyimi yerindeyse ipimle kuşağım modunda süper insanlardı. bunlar dışında, izmirden ve istanbuldan gizlice bir muzun içinde getirttiği kimya sorularıyla ömrümü yiyen hadiye hoca, tarih dersinde devrimci ruhu aşılayan hüsniye hoca ve übermensch biyolojici zafer hoca ile liseli zekasıyla yapılabilecek en doğru dersane tercihini yapmış bulunduğumu gösteren dersanedir mat-fen, hakkı teslim edilesidir.
  • "seçkin öğretmen kadrosunda":) genç yaşında efsaneleşmiş fizikçi, biraz tanıdıktan sonra öz abi gibi sevilen muhabbet insanı `onur pala`yı bulunduran, 30.yılına merdiven dayamış ankara dersanesi..
  • ankara'nın en matrak hocalarına sahip dersanelerinden biri, bir diğeri için;
    (bkz: anafen)

özellikle lise sonda derslerime gelen matematik efsanesi tanaçan, biyolojici zafer ve ulvi hocalar ve özellikle de fizikçi cengiz hocama teşekkürü bir borç bilirim. aradan yıllar geçti ama hala yaptıkları esprileri sınıfça toplandığımızda yadetmeden geçemeyiz. o dayanılmaz seneyi eğlenceli hale getirmekte ellerine su dökebilecek başka bir kadro olduğunu sanmıyorum.

(bkz: ah nerde o eski günler)
  • okulda vasat bir ogrenci olarak 97'de girdigim universite sinavinda oss+oys sozel bolumunu full cikarmistim. mat-fen'de sadece derslere girerek, cok debelenmeden kapiyodunuz cunku bizim zemanimizda, husniye eralp, muhtesem suleyman ve turkceci izzet gibi harbiden muhtesem sozel hocalari vardi. her ne kadar ismi mat-fen olsa da, sozelde tek gecilirdi.
  • muhteşem süleyman lakaplı bir tarih hocası vardı. adam hakikaten bir acayipti. büyük sınavdan iki üç gün önce tüm öğrencileri dersanenin alt katında bir salona toplar, iki saat sürecek bir tarih-şov yapardı. sınavda illaki sorulacak çok önemli tarihler, neden-sonuç ilişkileri, savaş ve anlaşmaları bağıra bağıra anlatır, sonra öğrencilere tekrarlatırdı. bir nevi beyin fırtınası estirirdi. kıvır kıvır siyah saçları terden düzleşir, arkasında ona su ve selpak hizmeti yapan birileri olurdu.
  • fen binasının alt katında bilordocu vardı. bi oyun bitince yeni ders baslamıs olurdu, bu boyle surup giderdi. en hasından deli bi fizikcisi vardı ama kimbilir adı neydi.
  • çaylaklık entryleriminden biri olduğu için pek sağlam olmayan, biraz da boş olan entry'imi silip şimdi hakkında gerçekten sağlam bi entry yazdıran dersanemdir. öncelikle öss senesinde hayat hakkında bir çok şey öğrettiler bana. bir genç nasıl en güzel sınava hazırlanır sorusunun cevabıdır bir nevi mat fen. rehberlikçte emrah hocam sağolsun her zaman yanımdaydı ne zaman canım sohbet etmek istese hiç kapılarını kapatmadı. fizikte onur hocayla yeri geldi mi güldük eğlendik yeri geldi mi ciddi ciddi soru çözdük yeri geldi sınav muhabbeti yaptık**osman hoca da nitekim öyleydi güleryüzünü hiç yitirmeden hep yanımızdaydı. aslında bu bütün hocalar için geçerliydi,hepsi hoca-öğrenci bildiğimiz ilişkileri aşıp sizden o öss nin stresini almak için ellerinden geleni yaparlardı`:bunun arasında öğrencilerle basket maçı yapmak da var`* ayrıca türkçe de metin hocamın hakkını ödemeden geçemem. tüm sene dersi pek dinlememe rağmen son zamanlarda etüt alarak açığımı kapatmam çok yardımcı oldu hiç beni kırmadı ve onun sayesinde öss'de türkçe de iyi bir şeyler yaptım. hadiye hocası, hüsniye hocası,tayfur hocası,emre hocası hepsi ayrı bir renk hepsinin ayrı bi yeri ver bende. ayrıca engin abi burada olmasa nasıl işler mat fen çok merak ediyorum. her şeyde bir parmağı var. aslında bir aile kurumu gibi burası. herkesin herşeyin ayrı bir yeri var bende.. arada yaptığınız çeşitli olayları ** da hoş görüp sizi çok rahat bir kafayla sınava hazırlarlar. ve sınavda iyi bir şeyler yapıp iyi bi yerlere girersiniz. ama unutulmaz işte bu yıl, sonra böyle entry yazarak anılarınızı canlandırırsınız..

(bkz: ey gidi günler)
    (bkz: dersane seçiminin sınavı kazandırma üzerindeki etkisi )
hesabın var mı? giriş yap