şükela:  tümü | bugün
 • eskisehir'de faaliyet gosteren dershanelerden biri.. lise son siniftayken bizi sinif olarak transfer etmislerdi..
  4-5 sene once ozel okul da actilar (bkz: ozel gelisim koleji)
 • matematik fizik kimya biyoloji
 • (bkz: baha/16)
 • eskişehirde ki dershanelerden biri.son yıllarda başarı ve yalçınkaya ile çekişirken final dergisi dershanesinin eskişehire şube açmasıyla artık fdd ile de kapışmak zorunda kalmış bir dershane.
  eskişehirdeki en iyi öğretmen kadrosuna sahip dershanedir.ama sınavları çok zor olmakla beraber yayın kalitesi oldukça düşüktür.diğer dershaneler uğur ve güvender gibi kaliteli kurumlarla anlaşma yapmışken bu dershane abc denilen bi kurumla anlaşmıştır.
  öğretmenlerine gelindiğinde, matematikte fahrettin kerimçolak ve serdar koşdere gibi eskişehirin en iyi matematik hocalarından ikisine sahiptir.ancak bu iki öğretmenlerden fahrettin konu anlatmasa da serdar çok iyi konu anlatma yeteneğine sahiptir, ayrıca matematik bilgisi çok iyidir nedense bu adama kızlar hastadır çok karizmatik ve yakışıklı bulurlar, erkeklerse gıcık olurlar, adam çok iyi laf sokuyo o ayrı.
  fizikte ise musafa becergen(namı diğer sapık beco)ki,eskişehirin en iyi fizikçisidir, ün salmış bir hocadır.çok iyi fizik öğreten bu hoca, sapıklığıyla ve günün her saatinde alkol tüketebilmesiyle(özellikle de şarap) de ünlüdür.ayrıca bahri palabıyık denilen, sürekli sallayan , çok bilmiş bir fizik hocasına daha sahiptirler.bir de becergen in kankisi olan selçuk günay vardır.bu adamda çok iyi fizikçidir.ama genelde formülleri kullanmaktadır.
  kimya da ise dr selattin diye bi adam vardır ki çok tatlı ve çok iyi bir hocadır.bide midesiz rahmi vardır.
  biyoloji hocaları ise gerçekten iyi değillerdir.sadace oya adında çok tatlı bir hoca vardır, çok iyi öğretir.ihsan adında derslere terlikle giren bir biyolojici vardır ki baya komiktir.bide ayşe kırgız adında ne idüğü belirsiz evde kalmış bu yüzden de çok gıcık olan bir hoca vardır.
  geometride berrin adında harika bir hoca vardır.öğrencilerle ilişkileri çok çok iyidir.bi de atilla adında çok bilmiş gerzeğin teki vardır.
  türkçe de üzeyir ibiş diye geyik ötesi, iğrenç espiri ustası bi adam vardır ki, dişlerinin arasını garaj olarak kullanılabilir.halil adında da yeterince gıcık bir adam vardır.
  tarihçilerden selami hoca çok iyi bir hocadır.dersi hiç sıkmadan anlatır dersinden keyif alırsınız.
  coğrafyacı baha diye bi elemandır.iyi coğrafya anlatmakla beraber, uzun boylu
  hoş sesli , yakışıklı ve de karizmatik olmasındandır ki kızlar bu herife de hastadır.çok pis laf sokar bu adam.
  eskişehirin en kalabalık dershanesidir, 1500 kişi vardır bu sadace öss ye hazırlık kısmında.ayrıca en pahalı dershanedir.
 • matematikçi gürol hoca,sevimli ve ince espri yeteneğine sahip bir insandır.sınıfta konuşulmasından ve ders anlatılırken yazı yazılmasından nefret eder.yumuşak kalplidir,kıyamaz kimseye.ama yeri geldiğinde taşı gediğine oturtur ve iyi laf koyar çok bilmiş öğrencilere.
  türkçeci fevzi hocadır..tam türkçeci moduna girmiş kadife sesli,iyilik timsali,sakin ve sevimli insandır.
  geometrici berrin hoca,iyidir,hoştur güzeldir.süper ders anlatır.güzel giyinir ve çok sempatiktir.her üç lafından ikisi canım,aşkım,bitanesidir.
  coğrafyacı baha hoca bitanedir.coğrafyayı nice kıt insanlara bile sevdirmiş ve öğretmiştir.ses tonu müthiştir.kanımca kızlar sesine vurulmuştur.aynı zamanda neşeli,esprili ve yakışıklıdır.güzel laf koymasıyla ün salmıştır dört bir yana.
  felsefeci ülfettin hoca dersi dinleyenleri uyutmasıyla meşhurdur..her nekadar felsefe severlerle gülüş cümbüş ders işleyebilse de, felsefeyi sevmeyenler için ders hiç çekilmez.yine de vurgulu konuşmasıyla güzel ders anlatır.
  tarihçi selami hoca çok konuşur.eli açık insandır.her fırsatta elindeki kitapları öğrencilerine dağıtır ve geri alamaz.* kültürlü insandır,çok şey bilir,bildiklerini paylaşır.
  bir de rehberlikçi engin vardır ki bir işe yaramaz.saçma salak programlar tutuşturur öğrencinin eline.kimse kendisini tınmaz zaten.güzel bayan öğrencilere asılır.ukaladır, kendisiyle konuşup da muattap olmaya gelmez.yüz verirsin astarını ister.
  türkçeci üzeyir ibiş tam bir geyik abidesidir.itinayla seçilmiş top 100 geyiklerle dersi dinlemeyen öğrencilere işkence çektirmektedir.velakin iyi insandır.
  dershane müdürü ali bey iyidir,hoştur,güleryüzlüdür.yalnız anlamadığım şey sürekli dershanede nöbet tutmaktadır.bir bakarım alt katta bir bakarım telekomun önünde,bir bakarım saygının önünde...açıkçası gizli ajan olup olmadığından şüphelenmekteyiz biz.bu kadar da ilgilenilmez ki öğrencilerle.

  sonuç olarak bir yıl içinde topu topu 3 tane ,incecik, abc yayınevinden çıkma test kitabı veren dershane şuan finalle yarışmaktadır.yine de kalitesi tartışılmaz.sonuç olarak mat fkb tecrübeli ve kaliteli öğretmenlere sahip bir ilim irfan yuvasıdır.
 • serdar koşdere adında kıl bir hocası vardır. iyidir hoştur iyi anlatır vırt zırt da derse geç kalan öğrenciyi almamaktan sadistçe zevk aldığını düşünüyorum.
  öyleki merdivenlerden birlikte çıkarken aniden depar atıp koşmaya başlar, siz "noluyo lan dur" diyene kadar sınıfa girer kapıyı kapatıp arkasına yaslanır ve 10 dakika orda öyle bekler ki içeri giremeyin. siz dumur olmuş bakınırken hademe gelir sırıta sırıta ve "gıcık herif" der gider, e size de ağzına sağlık demek düşer tabi..
 • mat fkb nin itinayla hazırladığı kazık sorulardan oluşan bir deneme sınavı öncesi tm birinci grubu matematik sınıf ortalamasının 17 olması nedeniyle serdar koşdereyle iddiaya girmiş ve akabinde 24 matematik ortalamasıyla - sınıf aç, baklava hırsıyla ortalamayı 17 den 24 e taşımış- iddiayı kazanmıştır. darısı diğer derslere... böyle de bir güzellik sunar mat fkb hocaları. bir dahaki sefere yemeğine iddiaya girilecek, orası ayrı...
 • kırmızı yanaklarıyla selahattin hocam 'iiii' diye sesli düşünürdü, koparırdı bizi.bi de h' leri de sölemezdi kelimelerin basindaki devamli 'idrojen' derdi öle yüzde devamlı bi gülümseme ders dinnerdik.

hesabın var mı? giriş yap