şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tırnak modasında yükselen trend. bordo ve siyah renkli olanları fetiş unsuru olabilir.
  henüz flormar tarafından üretilmediği için popülerlik bakımından bir chanel rengi oje değil.
 • claire's bu ojelerden yapmış.çok da başarılı yapmış.yalnız 2 günden sonra sanırım vücut yağı nedeniyle bildiğin cilalı oje haline geçiyor.yine de harika...bordo,siyah,lila,mavi ve tanımlayamadığım kırmızı pembe arası bir renk olarak şimdilik 5 çeşidi var.alıp,deneyin derim.
 • bir zamanlar avon'un bakır ve gümüş rengi ojeleri vardı. kapaklar alabildiğine parlak ama kendisi likit bakır sürmüş gibi ziyadesiyle mat. her güzel şey gibi sonu geldi gerisi gelmedi. hala arar dururum daha da bulabilmiş değilim benzerini.
 • bu ojenin bir de pragmatik özelliği var ki, sanırım bir tek o kısmı muhteşem, erken kuruması. sabırsız bünyelerde ojeyi sürmenin akabininde saçma sapan kaşıntılar, acilen ayakkabı giyme gerekliliği veya tuvaletin gelmesi gibi olaylar meydana gelirken bu oje daha saçma olayların meydana gelmesini bile karşılayacak kadar çabuk kurur. ha, ben sanırım biraz gelenekselim, eski ojelerden vazgeçmeyecek, böylelikle ayakkabı bağcıklarının, kapı kollarının sürttüğü çizik çizik tırnaklarla hayatıma devam edeceğim.
 • gerçekten sıfatını taşırsa tırnakta çok güzel duran ojedir.

  aslında piyasada mat oje adı altında birçok ürün var fakat belirtmeliyim ki neredeyse hiçbiri gerçekten mat değil. ya da mat bir görüntü ortaya çıkarmıyor. mat görünüm çok daha farklı. ben rimmel'in pro matte finish'i ile genellikle koyu renk ojelerde tatminkar bir matlık elde ettim. kırmızıda denemedim ama böyle bir şey mat oje. mesela siyah ojede de aşağı yukarı böyle bir şey oluyor.
 • sevilla marka matlaştırıcıyla da güzel sonuçlar alınabildiği fakat normal ojeye göre daha dayanıksız olan ojedir. özellikle su fena yapıyor kendisini.
 • küçükken sulu boya sürerdim tırnaklarıma; kuruyunca renk matlaşır; çok güzel olurdu. keşke ojeler de böyle olsa diye düşünürdüm. işte sonunda ürettiler bu ojeleri; popüler de oldu; güzel oldu.
 • harika bir icat! düşünenlerin yapanların ellerinden öperim. manikür keyfimi katladı. oje üzerine sürülen matlaştırıcı marifetiyle elde ediyorum bu güzelliği. her renge yakışıyor meret. hele ki gece mavisi parlak ojemin* üzerine sürdüm, sonuç muhteşem oldu. saten görünümlü tırnaklarım var artık.

  bir de hangi markalarda var bu matlaştırıcı bilmiyorum ama bir arkadaşımın aldığı, tırnak yüzeyinde pütürlü his yaratıyormuş. duvara dokunmak gibi olduğunu söyledi. ben pastel aldım, çok da memnun kaldım.
 • parlak ojeden çok daha güzel olan ve nihayet deneme fırsatı bulabildiğim oje. bloglarda görüyordum fakat hep yabancı markalarındı ve oldukça pahalılardı. claire's den almayı düşünürken gabrininin de mat oje çıkardığını gördüm, hemen 4-5 renginden aldım. diğer markaları denemedim nasıllar bilmiyorum ama ben çok memnun kaldım. hem de sadece 1 tl.
 • uzun tırnaklar için bire bir. birde küt törpülenmişse. beyaz eller, o mat renk. *sapık mıyım la yoksa