şükela:  tümü | bugün soru sor
 • youtube'de son günlerde sıkça karşıma çıkan rap müzikle alakalı bir video kanalı.

  anladığım kadarıyla rap müziğe gönüllü olan bu arkadaşımız kazara bir türk rap şarkısını yorumlama gafletine düşmüş. yabancı ellerde kendisini gören çılgın türk izleyici kitlesinin büyük ilgisiyle karşılaşınca da bu gafleti diğer türk rap şarkılarıyla devam ettirip azerbaycan'a bile atlamış oradan, hatta son olarak muhteşem yüzyılın çakma mehterini dinlediği videoyu bile gördüm.

  işin ilginci izleyici kitlesinin büyük çoğunluğunu oluşturan genç türk rapseverler bu kardeşimizin dediklerinin büyük çoğunluğunu anlamıyor, hem ingilizce olması hem de arkadaşın gerçekten ilginç bir aksanla konuşmasının bunda katkısı var sanırım.
 • işe almanca rap dinleyerek başladı,sonra nerden icab etti bilmiyorum(bizim almancıların işi olabilir) türkçe rap dinlemeye başladı,daha sonra azerbaycan,malezya,cezayir gibi birtakım ülkelerin raplarine yöneldi.şimdi gördüğüm kadarıyla mehter marşı ve izmir marşı'nı da dinletmişler.yakında kendisini ülkü ocaklarında görebiliriz.
 • malezya'da yaşayan bir iskoçyalı'nın açtığı bir kanal.kanal ismi malezya'da ona söyledikleri bir sözden esinlenmedir.yoğunlukla türkçe azerice almanca raplerin reaction'larını yapıyor.bu anlattığı tüm rap'ler ve rapper'larla da gerçekten ilgili ve dinleyicilere daha fazla öğrenmek için sorular soruyor.seyrek olarak da geleneksel müzikleri dinliyor yorumluyor.
 • turkish rap reaction ile başlayıp dağ filmi'nin bilmem ne sahnesi reaction'a kadar varan videolar çekip üç beş abonesini çok kısa sürede 40 bine dayandıran başarılı iskoç youtuber. tabi bu kanalının adı. kendi adı mat salleh. kafasını sallamak ve iki kelime söylemek dışında bir şey yaptığı da yok ama kısa sürede türklerin zayıf noktası üzerinden çok sayıda aboneye ulaşması başarıdır. aksanı da sempatik ama çok acayip, amerikanların bunlarla dalga geçtiği kadar var hakikaten. hay evribodiğğğ vöykoğğm bek tüuuuuğğğ mat salih tiviğğğ diye başlar videolarına.

  edit: entry oylanınca fark ettim, mat salleh gerçek ismidir yazmışım ancak bu bilgi doğru değil. kendisi takma isim kullandığını belirtti.
 • kanalında neşet ertaş dinleyen youtuber. buradan bakabilirsiniz. dinlerken duygusal moda falan girdi bir de.

  stratejisi güzel. youtube'daki türk kullanıcıların ne potansiyelde olduğunu görüp bu doğrultuda reaksiyon videoları yayınlayarak belirli bir kitleye ulaştı. her ne kadar bu kullanıcıların yaşı 8-18 arasında değişse de bu başarılı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
 • bir mal yahut hizmet üreten bir şirketin, malına en çok nerede talep varsa, o malı oralarda satmasını düşünün; bu adamın yaptığının da hiçbir farkı yok.

  biz neden bu kadar meraklıyız bu malı ve hizmeti almaya? çünkü, birilerinin bize iyi olduğumuzu söylemesi gerekiyor. bizden kasıt; türkler. biz kendimizden şüphe ediyoruz çünkü. birinin bize, bizimle ilgili güzel şeyler demesi, bizi onaylaması gerekiyor. deli gibi istiyoruz bunu.

  youtube'da bir sürü bu tarz kanal var. en geniş prodüksiyonlusundan tutun da, bu arkadaşa kadar. türkiye ile ilgili nerede video varsa, en çok izlenen videolar arasında oluyor o kanalların. çünkü buna ihtiyacı var milletin.

  bir youtube kanalı. videolar izleyip, onları değerlendiriyor kendince. izletiyor kendini.

  edit: rimi rimi ley'i değerlendirmiş lan adam. yapmayın olum şöyle şeyler. istenicek şey mi o.

  bir de salih diyolar adama.* makul.
 • bir milletin başarıya hasret bırakılması, takdir edilme ve saygı görme isteğiyle yanıp tutuşması bu adamın suçu değil.
  sempatik ve başarılı bir iskoçyalı'nın youtube kanalı.
 • adamın aksanını duyunca ingilizceyi yeni öğrenmiş falan sanmıştım baya baya 20 kelimeyle kanal çeviriyor. ana diliymiş
 • iskoç bir youtuber. kendisinin kanalını ne zaman görsem şu karikatür geliyor aklıma.

  o karikatür