şükela:  tümü | bugün
 • bir süredir taslak halinde olan ve bakanlığın dönütlerin alındığını söylediği program dün yayınlandı. bir önceki programda 8.sınıfta var olan 'atatürk ve geometri' konusu çıkarılmış. buyrun inceleyin bulamayacaksınız:
  http://mufredat.meb.gov.tr/…ogramdetay.aspx?pid=191

  eğer var da gözümden kaçtıysa entry'i editleyebilirim.

  konuyla ilgili daha önceden cılız haberler vardı ancak demek ki karşılık bulmamış. 5-6 ay önceki haber:
  http://www.cnnturk.com/…rdir-2017-meb-yeni-mufredat

  önceki programlar: ulaşabildiğim talim terbiye'nin sitesinden iki programı paylaşıyorum:
  bu 2010 yılında yayınlanan program, inen .pdf dosyasında 'atatürk' diye arama yaptığınızda 6 ve 8.sınıflarda ilgili konuları göreceksiniz.
  http://ttkb.meb.gov.tr/…rogram2.aspx?islem=2&kno=33

  bu da2013-2014'teki program 4.sınıfta mesela, 239'uncu sayfaya bakınız. http://talimterbiye.mebnet.net/…14/matematik1-5.pdf
 • oğlum değil matematik dersinden tarih dersinden çıkarsalar da bu millet onun izinden yürümeye devam edecektir. bu da böyle biline!
 • yerine "sıfırlama" dersi koyacaklarmış!

  tanım: şaşıramadığımz bir olay.
 • andımızı kaldırmışlar hangimiz ne yaptık? malesef haber değeri bile yok.
 • 1984'teki gibi olana kadar evimizde öğreteceğiz demektir.
 • adamlarin karsilarina aldiklari kisi o kadar buyuk ki ordan cikariyorlar burdan ayikliyorlar mezarina apartman dikiyorlar ama yok allah yok. bitmiyor. matematige de el atmis. ucgen, besgen terimlerini turkceye bizzat kendisi kazandirmis. hadi bu dersi kaldirdiniz ucgen demekten aci ortay demekten de mi vazgececeksiniz be gozunde kinden nefretten baska sey olmayanlar.
 • nasıl koyduysa artık hala çıkaramadılar.
 • din ve ahlak dersinden, rte nin çıkartılmasına misilleme olmuştur
 • matematik dersinde atatürk neden var diye sorgulamayan bir zihniyet tutmus, 'o'nu x'den çikarsalar da o hep kalbimizde' acitasyonu yapiyor. vay arkadas ya. bak baslik açilali kaç entry olmus, kimse de dememis ki atatürk niye matematik kitabinda ki?

  gelecege edit: tabi ki atatürk'ün bir kaç geometrik terimi türkçelestirdigini biliyorum (üçgen-dörtgen-besgen) ama bunun matematige katkisi nedir ki atatürk'ü en basta kitaba koyarsin be adam.

  edit: bana saldiran arkadaslar, önce kitabi okuyun atatürk'ün yazdigi, sonra konusalim. atatürk geometrik tanimlari bir kitapta topladi diye geometriye bir katkisi olmus olmuyor.
 • matematik dersiyle alakalı bulamadığım için destekliyorum. atatürk ve geometri öğretilsin ama matematik müfredatı içinde değil. bir bilim dersinde o milletin bir devlet adamının (kurucu da olsa) anlatılması oldukça saçma.

  edit: sen bir bilim kitabı yapiyorsan ve bunu okullara dağıtıyorsan hiçbir ideolojinin veya devlet adamının propagandasını yapamazsın. o bilimdir. bütün siyasi fikirlerden bagimsizdir. 'atatürk ve geometri' konusu elbette ki anlatılmali ancak ve ancak inkılap tarihi müfredatı içinde.