• adam hala oynuyor. düşündükçe hayret ediyorum bu aykut kocaman nasıl büyük bir bela olmuş fenerbahçe'ye. önce alex gibi heykeli dikilen bir efsaneyi küstürdü, yedek bıraktı sonrasında alex boynu bükük ayrıldı.
    ardından alex'ten sonra gelen en teknik isimlerden biri valbuena'yı yedek bıraktı. o dönem kadroda başka adam da yoktu ama gitti bunun yerine alper'i bile tercih etti ve 36 yaşında hala döktürüyor valbuena.
    bizdeki de nasıl bir şans bu iki güzide futbolcu aykut dönemlerini gördü. resmen yıldız öğütücü bu aykut.
    daha en son vukuatı da ozan tufan'ı kesmek olmuştu şimdi de ozan döktürüyor. aykut kocaman'a yakalanan hayata küsüyor kurtulan kendini buluyor. biz ne çekmişiz bu adamdan iyi ki ali koç bunun pisliklerini ortaya döktü: dışarıya eski teknik ekibiyle bilgi sızdırıyor diyerek iyicene ipleri kopardı da kurtulduk.
    kariyeri boyunca bu pis zihniyetiyle konyaspor'dan daha büyük bir takımı çalıştırması da mümkün değil zaten.
  • ayrıldığını açıklamış

vay be küçük dev adam. 2 senede yedek kaldın, oynatılmadın, küstürmeye çalıştılar ama hiçbir zaman konsantrasyonunu kaybetmeden üzerindeki forma için savaştın, gerek 10 dk gerek 90 dk. taraftar aptal değil her şeyi gördü zaten. sen, yanlış zamanda gelen doğru topçuydun.

yolun açık olsun valbuş.

tanım ; fenerbahçe takımında forma giymiş en karakterli futbolculardan birisi.
  • arsenal maçında görünce yine aklıma geldi. bu adamla ilgili süper komik(bize göre) bir anım var. aslında belki anlatınca komik olmaz ama yine de deneyeceğim.

2012 nin ekim ayındayız. kim niye dedi bilmiyorum. meyhaneye gidip fener marsilya maçını izleyelim dediler.

gittiğimiz meyhaneye gelen tipler de hep böyle ağır abiler. niye orayı seçtik onu da bilmiyorum. sanırım şalaşlığı, şehrin göbeğinde olması filan.

5 kişiyiz. 4 kişi fenerli. ben de işte türk takımı diye zaten fenerbahçe gol attıkça seviniyorum. herkes mutlu, kadehler birbirine vuruluyor. fenerbahçe 2-0 önde. edit: (bilmeyenler için belirteyim valbuena o zaman daha türkiye'ye transfer olmamıştı. marsilya oyuncusuydu)

sonra valbuena'nın golü geldi. ortamda bir homurdanmalar başladı. herkes tedirginleşti. parmağını emen mi ararsın, oturuşunu değiştiren mi ararsın, neyse gergin birkaç dakika geçti. sonra kaleci volkan artık zamandan çalmak için alakasız bir pozisyonda sakat numarası yapıyor. yerde yatıyor. sağlık görevlileri geldi. o sırada reji de fenerin yediği golün tekrarını verme ihtiyacı hissetti.

ön masamızdaki iri kıyım, pala bıyıklı, mafyatik görünümlü abi, bunun tekrar olduğunu anlamadı. zaten gergin o da, az önce yediğimiz golün aynısını yine yiyoruz zannederek, televizyona hayvan gibi bağırdı: "yapma volkaaaaan " diyerek.

ya, ulan , hayatımda ilk kez böyle bir şey yaşıyordum. o kadar boş bulunduk ki hepimiz. önce kahkahalar attık. sonra abi bize ters ters bakınca içimize içimize güldük. tutamıyorduk kendimizi. bir de öyle olur ya, kendini tuttukça daha da çok gülersin. arada o gülüşler püüüürrrt diye kaçıyor. mekandaki herkes durumu kaldırabildi. biz taşıyamadık. ulan niye sadece bize komik geldi anlam da veremiyorum. herkesin anırarak gülmesi lazım aslında. abi zaten gergin dönüp yine bakıyor. ağzımıza sıçtı sıçacak ama skor bizim avantajımıza yine de. 2-1 öndeyiz. ona güveniyoruz. hesabı isteyip kalksak onun için de geç kaldık.

o sırada mk 90+3 valbuena topun başına geçti. son arsenal maçında attırdığı gol gibi bir korner kesti. tık kafa. 2-2 oldu.

ulan valbuena. senin amk. artık abinin bizi öldürmemesi için hiç bir nedenimiz yoktu. öldürmese bile temiz dayak yeriz.

hepimizi göt korkusu sardı. gergin şekilde hesabı ödedik. kaçamak şekilde abinin durumunu kesiyoruz. mekandan çıktık. evlere dağılacaz. ayrılmayalım dedik. topluca çıktık mekandan. ara sokaklara da girmedik. ana caddeden filan gittik ama en son mekanın çıkışından bize doğru bakıyordu yine o arkasından çok güldüğümüz abi.
  • 2 senedir ne forma, ne eşantiyon ne de bilet alan şahsıma, boykotu devam ettirecek transfer.

aziz gerçek hayatta fm oynayan, şeker hastası ve çirkef bir başkan. hapse girip çıktıktan sonra paranoya da başladı.

son 10 yılda kaç tane sportif başarı yakalamış acaba? zico'yu gönderdiği günden beri dikiş tutan tek teknik direktör olan ersun yanal'ı kovduktan sonra ne hâle gelmiş takım? bu takımı ben şampiyon yaptım diyerek getirdiği avane teknik direktörler neye mal olmuş acaba? istesem transfer yapardım ama takım batar dedikten sonra savurduğu 50 milyon euro nasıl bir başarı getirmiş? uzun vadeli planlama diye tanıttığı terrenao'yu kaç günde kapı dışarı etti acaba?

kulübü ekonomik darboğaza kasten sokup kendisini kurtarıcı olarak lanse eden, 3 temmuz sürecini sadece kendi çıkarı için kullanan, sahada kazanamadığı başarıyı medya ve federasyon üzerinde baskı kurarak kurtarmaya çalışan bir kara lekedir kendisi.

daha ortada teknik direktör yokken transfere başlayan ve getirdiği teknik direktörün kadro planlamasına sezon boyunca müdahale eden aziz'i bir sene daha izlemek istemiyorum. "büyük başkan" diye tezahürat eden fanatik, cahil ve satılmış taraftar gruplarına bir sene daha tahammül edemiyeceğim.

inşallah alex'in ahı tutar da, bu da diego gibi parayı cukkalayıp def olup gider. ama bu kez aziz'i de peşine takarak.
  • 36 yaşındaki eto'o'nun barcelona günlerini yaşadığı, 32'lik wagner love'ın gol kralı olduğu, 32'lik adebayor küllerinden doğarken, bizim de adriano'nun at koşturduğu, 33'lük quaresma'nın defansların içinden geçtiği bir ligimiz var. yaşına bakıp olumsuz bulanlara güldüm.

ufak tefek, minyon birisi üstelik. ayaklarının taşıdığı yük bile kendine problem yaratmaz. 2 sene banko oynar. teknik olduğu kadar oyun zekâsı da epey iyi.

fenerbahçe'ye hayırlı olmasın ama ligimize gelmesi güzel.
  • aykut ve cocu gibi iki salağın elinde harab olmuş 33'lük teknik yıldız.
  • adam tolisso'yla, fakir'le, la cazette ile al ver yaparken, dinlene dinlene kanattan tertemiz birebirini yaparken, şimdi atıf'la ikiye bir yapacak, ismail kanattan bindirecek diye bekliyor, bizim sipastik taraftarda gelmiş valbuena'ya giydiriyor, lan olm herşey müstahak size.
  • çok değil 2 ay önce kıçına duracell kaçmıştı, atom karıncaydı, çift ciğerliydi, bjk yi tek başına yıkmıştı. şimdi fenere gelince eline bastonu tutturmuşlar hemen. bu adam hakkında objektif yorum okumak isteyenler iki ay önceki feryat dolu entrylere baksın.
  • muhabbeti çok iyi futbolcu.
    şu futboluna rağmen aykut’un yanında oturtmasını ancak böyle açıklayabiliyorum.
  • valbuena diye yazılır yavbuneya diye okunur.
hesabın var mı? giriş yap