şükela:  tümü | bugün
 • dave brubeck'in 9 mayıs 1961 doğumlu en küçük oğlu. yani yaş olarak en küçük, yoksa boyut olarak en büyük (tam olarak 2 metre).

  yale'da aldo parisot'la viyolonsel çalışmış ve viyolonsel performans bölümünde master yapmıştır. 2012'de stretch orchestra ile yılın en iyi enstrümantal albümü junosunu almıştır. şu anda york university ve humber college'da ders vermektedir. evli ve bir oğlu vardır. dünyanın en tatlı insanıdır. çok utangaçtır, babasına çok benzer.

  şimdi işin hikaye kısmına gelelim;

  3 yaşında babasından piyano dersi almaya başlamış; ama babasından ders almak çok garip geldiği için önce adamcağızı evden dışarı yollarmış. koskoca dave brubeck groucho marx maskesi takarak kapıyı çalarmış, küçük matt de babasının elinden tutup yabancı bir öğretmenmiş gibi piyanonun başına götürümüş. okulda okul orkestrasında viyolonsel çalacak birine ihtiyaçları olmuş, matt fa anahtarı okuyabildiği için ona kitlemişler. sonra matt viyolonseli çok sevdiği için viyolonselci olmaya karar vermiş. babası da bu kararına çok sevinmiş, iyi ki cazcı olmak istemedin, demiş. biraz freelance olarak çeşitli orkestralarda çalışmış. en son wagner'in der fliegende hollander'ini küçücük orkestra çukurunda 2 metrelik boyuyla çalmaya çalışırken kendini sakatlamış. bunun üzerine doğaçlamaya yönelmiş, amerika'nın durumundan memnun olmadığı için kanada'ya taşınmış ve 2017'de kanada vatandaşı olmuş.

  -30 derecede sabah 8:30 derslerine zevkle gitmemin sebebidir.

  edit: doğum tarihi