şükela:  tümü | bugün
 • american national security agency * emeklisi, google'ın yönetici yazılım mühendisi.
 • bu aralar twitter'da falan filan google'in yuzuyum ayagina dolasan principal engineer. celebrity olmaktan oteye gidemiyor ve fazlasiyla google fanboylugu var kanimca. (bkz: acimasiz elestiri)
 • biraz yapmacık hareketleri olan bir mühendis abimiz. daha önce günlüğünde bahsettiği "her ay bir challange"* konulu ted konuşmasında da örneklerle görebilirsiniz.

  2000 yılından bu yana google'da çalışıyor.
 • güzel bir blogu olan, seo hakkında en değerli ve sağlam rehber olarak nitelendirilebilecek zat.
 • ne derde derman olup maaş aldığı belli olmayan google mühendisi.

  bu adam 16 senedir google'da çalışıyor. arama kalitesinin arttırılması ve webspam konularında fikirlerine ve çözümlerine başvuruluyor. bu 16 senede arama motoru sürekli olarak algoritma yenilemesine rağmen, şu an hala aynı spam teknikleriyle google'da ilk sırada yer almak mümkün. kaldı ki kendi açıkladıkları kalite yönergelerini kullanıcının gözüne sokmalarına rağmen, kendileri o yönergelere uygun hareket etmemekte.

  site açacaklara tavsiyem; forumlarda ucuz yollu adsense butonu aktif blogger hesapları satılıyor, çok sıkışırsanız direk adsense hesabı da alabilirsiniz. hiç öyle content is king zırvalarına inanmayın. memlekette google news servisinde yer alan sitelerin durumu ortadayken bir saf siz olmayın. spamdan kazanabildiğinizi kazanıp vur kaça bakın. birkaç tane pbn ve kaliteli backlink yanında meta etiketlere yüklenin geçin. şu seo uzmanı, bu seo uzmanı olayına da hiç bulaşmayın. (ayda 10 bin tl seo bütçesi olan firmaları kastetmediğim anlaşılıyordur umarım. orada da zaten genelde hacklink işi götürüyor.)
 • google'dan istifa edip us digital service denen hukumet birimine geçmiştir. bir devrin sonu mk.