şükela:  tümü | bugün
  • digimon'daki sekiz seçilmiş çocuktan biri. takeru'nun abisi. tai'nin gerisinde kalsa da biraz içten içe ona rakip olarak görür kendini. digimon'uyla en iyi iletişime sahip olandır.
  • asıl ismi yamato ishida olan ve digimon'da seçilmiş çocuklar arasındaki en sağlam karakter. bu arkadaş "dostluk" başlığına sahiptir ve grup içerisindeki davranışlarıyla da bu başlığın özelliğinin hakkını verir. kardeşi takeru ile aralarında müthiş bir bağ vardır ve onu ne pahasına olursa olsun koruyup kollamaya çalışır. bu bağlamda hem abi gibi abidir hem de dost gibi dost.

    taichi denen denyonun "liderlik" ve "cesaret" kisvesi altında yaptığı mallıklara uyuz olduğundan onunla pek anlaşamaz. kendisi, taichi'den daha fazla karizmaya ve liderlik vasıflarına sahip olsa da grubun bütünlüğüne ve dostluklarına önem verdiği için ön plana çıkmayı tercih etmez. yine de taichi ile pek çok kez fikir ayrılıklarına düşer ve gerekli ayarları vererek taichi'yi frenler.

    kafasına estiğinde cebinden bir armonika çıkarır ve efkarlı efkarlı çalar, kraldır.
  • kendi gibi sarı "gabumon"u vardı bi tane. terry grandchester, matt ishida, efenime söyleyeyim draco malfoy... tipim belliymiş. piç adamları seviyomuşum küçükken. şimdi bu matt ishida karizmatikti, liderlik vasfı yoktu, öyle laga luga yapmazdı. az ve öz konuşur, konuşunca da minnoş kalbimi eritirdi. şaka maka, gerçekten aşıktım matt'e ben. ilkokula gidiyordum o sıralar, sınıfımdaki erkekler tahtaya matt kalp tnetennba yazıyorlardı. hepsini yakalayıp dövüyordum. ben de sevdiyim adamlar gibiymişim meğer...