• kendisinin fransızcası epey iyiymiş imdb'nin dediğine göre. joey'nin fransızcası ise dillere destandır.*
  • baba olmuş efendim bu arkadaş.... ayrica, jay leno'nun "ilk maaşinizla ne aldiniz?" sorusuna diğerleri "porsche, apartman" gibi cevaplar verirken kendisi "dinner" demiştir...
  • friends'in devamının çekilmesiyle ilgili soruya verdiği yanıtla bir kez daha takdirimizi kazanmış yetenekli oyuncu.

şöyle ki;
    soru: there continue to be rumors of a friends reunion. do you want it to happen?
    yanıt: no. i’d rather have a party and have everybody [from the cast] there. friends was this magical, cool thing, like lightning in a bottle, and i feel superfortunate to have been a part of it. but i can’t see [a reunion] not feeling gratuitous. what would the story be? we all get together and what? have coffee? it would be almost sad. it’s better to just imagine what those characters are doing now, because then it can be whatever you want it to be. kaynak

meali: her şey zamanında güzel. yeniden bir araya gelsek nasıl olacak ki?! böyle bir şeye kalkışıp da büyüyü bozmaya gerek yok. acıklı bir durum olacağını düşünüyorum.
  • friends dizisine katıldığını öğrendiğinde cebinde 11 dolar varmış. bir de diziden aldığı ilk maaş (ücret, neyse işte) ile de gidip çok sağlam bi yemek yemiş. joey bu, yer.
  • aşağıdaki videoda en güzel tepkiyi kendisi vermiştir. adamın karizması çok yüksek seviyede. o ses tonu nedir abicim?

http://www.youtube.com/…ure=player_detailpage#t=32s
  • saçları beyazlamayan, orjinal rengi gri-beyaz olan(erken ak düşmüş de denebilir), friends dizisi için yıllarca saçlarını boyamış oyuncu.

sonuç olarak, friends'ten sonra yaşlanmış da saçına ak düşmüş durumu söz konusu değilmiş.
  • hala sikecekmiş gibi bakıyor.
  • ak düşmüş saçlarını görünce monica'nın manitası richard'la geçtikleri taşaklar geldi aklıma. yok yaşlıymış, yok babası gibi görüyormuş riçırt'ı. hatta bir ara, onun gibi görünmek için yazı tura atıp, chandler bıyık bırakmış, joey ise ağzında puroyla dolaşmaya başlamıştı. bir de şu haline bak. nerde o eski fırıldak joey. ne günlerdi be. o değil de friends'i deli özlemişim. en yakın zamanda tekrar başlamak gerek.
  • tuhaf bir patternde yaşlanan friends‘in joey tribbiani‘si.
    akıllı telefonlarda eften püften uygulamalar var ya hani, böyle selfie çekip atıyorsun da fotoğrafı işleyip birkaç adi efektle yaşlandırılmış halini veriyor. adam tam öyle yaşlanmış işte. sanki adamın friends’in ilk sezonundaki halini uygulamaya yüklemişler, uygulama “completed successfully” yazıp bunu vermiş.
  • "and the golden globe goes to matt leblanc" dendiğinde ekran karşısında çılgınca alkışlıyor ve kahkaha atıyordum. kendim almış kadar sevindim. yürü be matty! ben ödülü friends için almış kabul ediyorum. hatta şöyle bir isim uydurdum: a decade of achievement award! malum friends 10 sezon sürmüştü...
    bir yarışma sunuculuğu için prova yaparken söylediği gibi: joey tırrrrrrrribiyaaniiiiiii!
hesabın var mı? giriş yap