şükela:  tümü | bugün
  • cloverfield ve lat den ratte komma in'in remakei olan let me in'in yönetmeni.
  • dawn of the planet of the apes ile çok iyi iş çıkarmış yönetmen. ellerine sağlık panps.
  • batman filminin yeni yönetmeni olabilir.

edit: görüşmeler olumsuz sonuçlanmış.
    edit2: anlaşmışlar. ayrıca yapımcı olmuş.
  • filmografisi sağlam olan yönetmen. batman filmi için çok uygun bir seçim olmuş kendisi.
  • batman için iyi olurdu kötü olurdu bilinmez ama olmadı. warner bros böyle giderse de kolay kolay yönetmen bulamaz, çok ilginç bir kafayla yönetiyorlar bu işleri gerçekten. kendisine de kariyerinde başarılar dilerim, adamda haklı kendince. riske girmek istemedi muhtemelen zack snyder'ın düştüğü durumlardan sonra. seversiniz sevmezsiniz ama snyder'ın filmografisi o kadar da kötü değildi bence. tabii ki top-class seviye yönetmen demezdim kendisine ama yerin göğün altına da gömmezdim yani, öyle diyeyim. bvs'yi de beğendim ben aslında ama genel bir çoğunluk beğenmediği sürece, bir önemi yok tabii. reeves'e bir şey diyemem o açıdan.

edit: şimdi de kesin olarak the batman filmini yöneteceği söyleniyor. öyleyse laflarımı yiyebilirim. umarım güzel bir film olur dileğiyle hayırlı olsun reeves.
  • dc ailesine katılan yeni yönetmen. resmi olarak wb ile batman filmini yönetmek için anlaşmıştır kendisi. kendi tarzına yakışabilecek bir projeye girdiği dusuncesindeyim. ben affleck e neler yapabilecek bekleyip göreceğiz.
  • dc sinema evreni'nin ilk solo batman filminin yönetmeni.
  • 2019'da vizyona girmesi planlanan solo batman filminin yönetmeni.

çizgiroman.com'da yer alan habere göre geçenlerde verdiği bir röportajda filmde batman'in dedektif yönünü açığa çıkarmak istediğini söylemiş. ki bence çok isabetli bi karar bu. sonuçta batman ilk defa dedectif comics dergisinde ortaya çıktı. buna ek olarak şimdiye dek çıkan batman filmlerinde iyi yansıtılmamış olsada adamda dahi denecek seviyede bir zeka var. iyi bir zeka ve dedektiflik olayı yanyana getirilince akla sherlock geliyor ki sherlock dizisinin ne kadar harika olduğunu konuşmaya bence gerek yok.

zaten batman'in o kadar uçan kaçan kıçından alev çıkaran bilumum kendisinden çok daha güçlü düşmanlarını alt edebilmesi nerdeyse sadece bu zeka ve bunun getirdiği dedektiflik yeteneği sayesindedir bence. tabi hayvan gibi parası ve onlarca çeşit dövüş yeteneği de var ama konumuz bu değil.

yönetmenimize dönecek olursak röportajdan bazı kesitler şöyle:

"bu filmi çekmeyi isteme nedenlerimden biri, gençken apes serisine duyduğum takıntı derecesinde bir hayranlığı batman’e de duymamdı. açıkçası caesar ve batman arasında duygusal anlamda bir paralellik görüyorum, çünkü ikisi de çeşitli şekillerde acı çekmiş karakterler olarak kusurlu ve bozulmuş bir dünyada doğru olanı yapmanın bir yolunu bulmak için kendi iç problemleri ile baş ediyorlar. işte ilgimi çeken bu duygusallık.”

ve şöyle;

"tüm filmlerimde hitchcock tarzı kamera kullanımı ve hikaye anlatımı ile seyircinin karakterin yerine kendini koyabilmesine çalışıyorum. düşünüyorum da şimdi noir odaklı, dedektif bir batman’i anlatmak için bir şansım var. umuyorum ki bu bakış açısı, sizin batman’in zihninde ve kalbinde nelerin döndüğünü anlamanızı sağlayacak.”

kendim de bir batman hayranı olarak bu adamın samimiyetine gerçekten inanıyorum. geriye kalan kafasındakileri ne kadar iyi yansıtabileceği meselesi. adamın filmografisi zaten sağlam, röportajda da dediği gibi caesar ile batman'in psikolojisi arasında bi benzerlik var ve caesar'ı izlemek te gayet keyifliydi.

uzun lafın kısası ben bu film için çok heyecanlıyım sözlük. adamın batman ile ilgili yönelmek istediği konu hem batman'in en temel özelliklerinden biri hemde önceki batman filmlerinde hızlıca geçiştirilmiş ama hayvani potansiyeli olan bir konu. tamam belki çıkacak film the dark knight'ı alıp yerden yere vurmayacakır ama bu potansiyel iyi bir senaryo ile desteklenip doğru işlenebilirse bir süper kahraman filmi olmaktan çıkıp tekrar tekrar izlenebilecek bir sinema klasiği haline gelebilir. hadi be matt abi, güldür şu yüzümüzü.