şükela:  tümü | bugün
  • ingiliz aktör olanı onbirinci doktor olacaktır 2010'da. hayırlı olsun, kendisine çabucak regeneration gerektirmeyen bir ömür ve biraz da kaş diliyorum.

(bkz: doctor who)
  • arkasından üç yaşındaki bir çocuk gibi "gitmeee" diye ağlamak istediğim aktör. christmas özel bölümünde de ağlıcam zaten büyük ihtimalle. böhühü ibneler.

the time of the doctor editi: evet öyle oldu. bebek gibi ağladım. çok sevmiştim seni matt. gitmeyeydin iyiydi..
  • "i am the doctor. basically... run." lafını literatüre kazandıran adam.
  • doctor'u olması gerektiği gibi oynayan kişi. nedense ilk gördüğümde sevmemiştim kendisini. tabi david'ciğim gibi psikopat ve aynı derecede etkileyici bir adamdan sonra minik çocuk tipindeki smith hiç de hoş gelmedi gözüme.

ama doctor'ların hepsine alışabilme sebebi biraz da değişim sürecine tanıklık ediyor olmam şahsen. çünkü yeni bir doctor gördüğümüzde, doctor da buna alışık değil. o yüzden iki üç bölüm sonra alışkanlık kısmını aştım ben.

objektif bakmaya çalıştığımda, tam bir "doctor" olduğunu farkediyorum kendisinin. birisi bahsetmiş "david tenant sıradan insanmış gibiydi, sanki doctor değildi" diye. işte smith'te böyle bir sorun yok. adam çatlak. 900 küsür yaşında olmasına rağmen 0-16 yaş arasında gidip gelen bir duygusal zekası var.

seviyoruz kendisini.
  • bu adamın iyi bir doctor olmasının sebebi işte budur: http://media2.giphy.com/…ia/godjcxpfnpsyq/giphy.gif
    ne gençliği, ne yakışıklılığı... aynı zamanda capaldi'ye ısınılamama sebebi de budur. ama bunu nasıl açıklayacağımı bilmiyorum. yetenek, canlılık, ruh...
  • ilk geldiğinde "banane yaaa , david gitmesin. sevmedim ben bu matt'i !" diye ergen kız tripleriyle çığrınırken, aradan üç sezon ve bir sürü özel bölüm geçer; bünye bir tutam olgunlaşır ve kafa kabul etmiştir matt smith'i...ama saat çoktan geçmiştir, matt gidiyor ve kısır döngünün ilk evresine geri dönülmüştür...
    (bkz: kahrolsun bağzı peter capaldiler)*
  • bu gözlerin gördüğü ilk doktordur.
  • david tennanttan daha yumusak huylu bir doktoru canlandiran oyuncu. tennant in sinirlenmeleri, delirmeleri ayri guzeldi ama bu adamda sinirlendigini mimikleriyle acik acik gostermeden daha bir acaip sekilde tehditkar gosterebiliyor doktoru... "iyi adam gibi durduguma bakma, tersim pistir" der gibi yapiyor...
  • alışması zaman alsa da yeni doctor olarak çok başarılı olan oyuncu. doctor whoda sergilediği performansa yönelik eleştiriler doctorun papyonuna yönelik eleştirilere benzemektedir. zaman zaman birilerinin çıkıp matt smith's are cool demesi mi gerekmekte acaba.

(bkz: bow ties are cool)
  • doktor rölüne david tennant'tan daha çok oturmaktadır.
    david tennant'ı severiz, ancak doktoru bildiğiniz insandı yahu.