• wimbledon finaline çıkabilen ilk italyan tenisçi.
  • us open 2019'da fransız rakibi gael monfils'i 5 set sonunda 3-6, 6-3, 6-2, 3-6 ve 7-6'lık setlerle yenerek kariyerindeki ilk grand slam yarı finaline yükselen italyan tenisçi. yarı finaldeki rakibi ise rafael nadal - diego schwartzman maçının galibi olacak.
  • monfils ile oynadığı maçı, monfils ne kadar iyi oynamış olsa da, sonuna kadar hak etti. bence maçtaki en iyi performansını son sette gösterdi. umarım gelecek maçta nadal'a karşı kaybeder, kendisine olan sevgim nadal'a kadar.
  • senin yumruğuna sıçayım ben!

aldığı her puandan sonra bu kadar itici yumruk kaldıran başka bir oyuncu yok. sırf bu yüzden bu düdüğün olduğu maçları izleyemez oldum, aldığı her puan sonrası kafamı çevirir oldum... yani öyle samimiyetsiz ki, sanki sırf karşısındaki kişiyi gıcık etmek için yapıyor bunu.
  • 24 nolu seribaşı olduğu (bkz: us open 2019) da kariyerinin ilk grand slam yarı finalini gören tenisçi... bu turnuvada dördüncü turda formda genç andrey rublev i rahat yendi, çeyrek finalde gael monfils i çok yorucu maçın sonunda tiebreak'te yendi... yarı finale de iyi başladı, rafael nadal önünde ilk sette set puanı kaçırdı, sonra yavaş yavaş düştü.
  • yeni bir yıldız doğuyor geyiğini herhangi bir grand slamde üste tırmanan her genç tenisçi için duyabilirsiniz.bu o kadar komik bir hal aldı ki sormayın gitsin. bilmem ne slaminde zverev bilmem ne finalinde tsipas(bir sonraki slam de ilk turda elenmiştir puhaha) başka bir yerde shapalov bir başka köşede thiem. hepsi için benzer ifadeler kullanan ekşi yazarları....'yeni bir star doğuyor.önümüzde yılları domine eder' kardeşlerim bu tenis nasıl bir spor ki herkes yıldız olup domine edecek önümüzdeki seneleri. hiç biri yıldız falan da değil he djokovic nadal federer'in tırnağı etmeyecek adamlar. her aletim hıyar diyene bir avuç tuzla koşmamak lazım.
  • ajla'dan ayrıldığından beri gün yüzü görmeyen tenisçi.
  • bu yıl acayip bir yükselişe geçen italyan tenisçi. oyun stili çok iyi sürekli saldırmaya çalışıyor. defansı o kadar iyi olmasa da idare ediyor ve ileride daha da iyiye gideceğini düşünüyorum. normalde genç oyuncular çıkış yaptıktan sonra bir durulur ama medvedev gibi onun da mentalitesi daha uzun yıllar iyi sonuçlar alacaklarını gösteriyor.
  • herif nasıl boş mnykm... karşısında nadal gibi bir otorite ve otorite baskısını kurabiliren biri var.
    bu baskıyı da tabii ki rahat olarak kuruyor yenilecegini düşünmüyor bile.
    tanım:sahadaki psikolojisi nadala karşı takılan tenisçi....
  • boyunun da (196 cm) verdiği avantajla güçlü servislerinden epey puan toplayan italyan tenis tepici.
hesabın var mı? giriş yap