şükela:  tümü | bugün
  • lorient takımında oynayan 1999 doğumlu genç top tepici. uygun fiyata yatırımlık oyuncu arayanlar için biçilmiş kaftan. evet.
  • 99 doğumlu ve 1.85 boyundaki fas asıllı fransız defansif orta saha oyuncusu. 9 milyon € (50,4 milyon tl) karşılığında arsenal'e transfer olmuştur.
  • çiçeği burnunda arsenal'li 1999 (19) fransa doğumlu genç ve potansiyeli yüksek merkez ortasaha.

geçen sezon (2017/18) fransa 2.lig takımı lorient'de a takıma çıkıp, rotasyon oyuncusu olmayı başardı.

bu sezon (2018/19) ise arsenal tarafından 'ya tutarsa' mantığıyla 8m €'ya kadroya katıldı. arsene wenger gözetimi altında son senelerde arsenal gençleri bir türlü beklenen gelişimi sağlayamıyordu. unai emery gelişiyle işlerin değişmesi olası. bu da gelecek vaad eden kıvırcığa fayda sağlayabilir; potansiyeline ulaşıp arsenal kadrosunun gediklisi olabilecek mi merak içindeyim.

'tv reklamlarındaki uzun ve kıvırcık saçlı şopar üniversiteli' tipine sahip, hayattan umutlu gözüken bu genç kardeşimize kariyerinde başarılar diliyorum.

----------------- bonus -----------------

yeniden yapılanan arsenal'in bu sezon ki (2018/19) tüm transferleri için bakınız da bakınız:

gk (bkz: bernd leno/@ceyar i kim vurdu) 25 m €
    dr (bkz: stephan lichtsteiner/@ceyar i kim vurdu) bedelsiz
    dc (bkz: sokratis papastathopoulos/@ceyar i kim vurdu) 16m €
    dmc (bkz: lucas torreira/@ceyar i kim vurdu) 30m €
    mc (bkz: mattéo guendouzi/@ceyar i kim vurdu) 8m €

---------- bonus 2 ----------

(bkz: arsenal/@ceyar i kim vurdu)
  • yeni transfer olduğu arsenal'in hazırlık maçlarında gösterdiği performansla, şu haliyle bile kazma granit xhaka'dan daha iyi bir ön libero olduğunu gösteren genç yıldız. xhaka geçen sezon arsenal'de yaptığı basit top kayıpları ve pas hatalarıyla birçok maçta takımının gol yemesine neden olurken, bu aslan parçasının bırakın kısa paslardaki pas oranını, uzun paslardaki müthiş isabet oranı ve de oyun vizyonuyla çok daha iyi bir seçim olacağı aşikar. tek dezavantajı, ön libero gibi deneyim isteyen bir mevkiye göre yaşının çok küçük olması(19 yaşında). ama onu izlerken ne kadar olgun bir oyun karakterine sahip olduğunu açıkça görebiliyorsunuz. zannımca kendisi ve lucas torreira'nın olduğu bir arsenal orta sahası olursa, bu sene çok iş yaparlar.
  • bu sene premier ligue'de adından çok sık söz ettirecek diye düşündüğüm oyuncu. fiziği yaşına göre çok iyi ve hem kısa hem uzun toplarda isabetli pas oranı yüksek, topu oyuna hızlı sürebilen bir oyuncu.
    https://twitter.com/…tatus/1023323034915155968?s=19
  • takımının ligdeki ilk maçına 11'de başlayan genç oyuncu.
  • sakatlık geçirmezse damgasını vurabilir.
    premier lig’i sallayabilecek yetenege mevcut.
  • özgüveni yeter. bugünkü chelsea maçını göz ucuyla izlediğim için bir değerlendirmede bulunamayacağım fakat city karşısında zaman zaman önemli sayılabilecek hatalar yapsa da amiyane tabirle hiç geri vites yapmamış, sorumluluk almaktan kaçınmamış ve hatası kadar olumlu harekette de bulunmuştu. bu kadar karakterli, dirayetli ve zihinsel olarak böyle sağlam kalmayı başardığı takdirde büyük bir sakatlık yaşamazsa önümüzdeki 10-12 yıla damga vurabilecek potansiyeli olduğunu düşünüyorum.

arsenal'e transfer olmuş bir oyuncu hakkında bunu söylemem belki komik kaçacak, biraz "messi diye bi topçu keşfettim süper" tadında olacak ama bu takımın son yıllardaki hamleleri herkesin malumu... guendouzi de pekala "abartılmış balon" olabilirdi. hala olma ihtimali var elbette ama ben zannetmiyorum. taş gibi futbolcu. büyük adam olur bu.
  • yanıyor maşallah.
  • daha şimdiden müthiş bir futbolcu. premier ligue'deki ilk yılında 10-15 yıldır burada oynuyor izlenimi veriyor. aşırı beğendim bu oğlanı.