şükela:  tümü | bugün
 • pride and prejudice in 2005 yapımı versiyonunda fitzwilliam darcy i canlandıran 1974 doğumlu ingiliz aktör. önceleri ezeli ve ebedi darcyimiz colin firth ün yerini dolduramayacağı konusunda şüphelerim varken bbc de yayınlanan spooks dizisinde ve de filmin fragmanında izledikten sonra (ve ayrıca almanya daki ön gösterimine katılanlardan aldığım duyumlara göre) kendisinin mr darcy rolü için uygun bir seçim olduğu kanaatine vardım. yalnız romanı okumadan rolüne hazırlandığını söylemesi hanesine şu an için bir eksi puan yazdırmıştır ancak kısmetse 2005 sonbaharında/kışında bunu artıya dönüştüreceğini umut ediyorum. unutmadan in my father s denadında gösterildiği her festivalden övgüyle dönen ve istanbul film festivali'nde de baba ocağı adıyla görücüye çıkmış son bir de filmi var. ve hiç süphem yok ki yeni pride and prejudice'in gösterime girmesiyle beraber 1996 da colin firth'ün ününe ün katmış olan darcy çılgınlığının yeni hedefi olacaktır bu zat. buraya yazıyorum. ve hatta yazdım, evet.
 • fotoğraflarına bakılırsa hayalimizdeki bay darcy'den pek bir uzak olan yeni nesil pride and prejudice aktörü. iyi bir performans çıkartması farz olmuştur,yoksa bir daha belini doğrultamaz.
 • jane austen in kahramani mr.darcy yi 2005 yapimli pride and prejudice da hakkini vererek basariyla canlandirmis aktor.bu adam olmus iste. daha da kimse ne bu filmi bir daha cevirsin ne de baskasi mr. darcy yi tekrar oynasin.
 • pride and prejudice'da ilk gözüktüğü balo sahnesinde "colin firth'ün yerine bu balık gözlü, bön bakışlı mı? hayırrrrr!" dedirtip bir kaç sahne sonra tüm söylenenleri geri aldırtan, "darcy" diye sayıklamaya neden olan başarılı aktör. önyargı çok kötü birşey. evet..
 • pride and prejudice 'deki performansıyla ozellikle de son sahnelerindeki duman içindeki yuruyusuyle o super sarkının da etkisiyle beni benden alan, kimmiş bu adam die beni meraklandıran aktör..
 • nebliyim adrien brody'nin mavi gözlüsü normal burunlusu gibi...
 • pride and prejudicete izledikten sonra hastası olduğum aktör..bir miktar bayık bakışlar, kazık duruş, tutukluk var gibi ama demekki ben böylesini seviyorum..ne diyelim takdir ettik..
 • lizzy e ilk askini itiraf ettigi sahnede opusecek gibi olduklari bolum, cok basarili bir is cikartmis olan aktorun fikridir. keza kendisinin film boyunca ve ozellikle de o sahnede gostermis oldugu performansin ince detaylarini izlemek icin bile film on kere izlenebilir. dudak ve goz mimiklerini cok iyi kullanarakta filmde bastan sona herseyi anlatmaktadir aslinda.
 • - elizabethe aşkını ilk itiraf etiği yağmurlu sahne,
  - pemberleyde ilk karşılaştıkları sahne,
  - final sahnesi..
  bu üçü ile yeni mr darcy olamaz diyenlere kendini ispat etmiştir.
 • muhtesem sese sahip insan evladi..

  mr.darcy.