• üniversitede bir hocamız söylemişti. "taşraya üniversite kurarsanız, taşra medenileşmez, üniversite taşralaşır."
    her ile bir üniversite sayısal bir hedef değil, amacı var, orta öğretim okulu olmayan ilçelere bile iki yıllık bölümler açılıyor, orada okuyan öğrenciler üniversite hayatını yaşamadan öğretim hayatını bitiriyor. oranın yerlisi ve özellikle de bu iş için görevlendirilen malum parti ve yalayıcısının gençlik kolları üniversite içinde ve dışında öğrencilerin "namus bekçiliği"ni yapıyor. yıl olmuş bilmem kaç deyince eeeeh gene mi diyoruz ama hakikaten dünya toplumlarının ve bizim ilgilendiğimiz konuların arasında 400 yıl var.

edit:up up up
  • universitede rektorsun ve hala veli muhabbeti yapiyorsun. sadece bu bile o kadar cok sey anlatiyor ki.
  • açıklamayı okudum, üniversiteye iki çift lafım var:
    1. araştırma görevlisi müfredat hazırlayıp ders vermez. eğer öğretim üyeleri kendilerinin hazırlayıp anlatmaları gereken dersi araştırma görevlisine verdirip, ek ders ücretini de her ay bir güzel alıyorsa, ortada başka bir ahlaksızlık var.
    2. 18 yaşını doldurmuş üniversite öğrencisinin velisi olmaz, 18 yaşını doldurmuş birey yetişkindir.
    bu ikisinden bağımsız olarak kahrolsun homofobi.
  • (bkz: rektörlerin bile yobaz olduğu yeni türkiye)

eskisine kurban olun kendini temize çıkarmaya çalışan eski fetö artığı şerefsizler
  • haberin konusu olan akademisyen arkadaş bu haberin bir kopyasını ve kendisine tebliğ edilen sürgün kararını alıp istediği batı ülkesine sığınsın. örneğin abd’ye iltica ederse green card’ını hemen alır, sonrasında da amerikan vatandaşı olur. yeterliliği varsa akademiden bile devam edip kariyer yapar.

o sikik üniversitenin rektörü olacak kapıcı kılıklı çomar, cezalandıracağım derken adamın hayatını kurtarmış, farkında değil.
  • uplanmasi ve daha cok duyurulmasi gereken olay.
  • akademiden bihaber bir rektörün sebep olduğu rezalet zinciri. açıklama suçtan daha beter: araştırma görevlisinin verdiği dersten, dersin müfredatından ve gelen veli şikayetlerinden bahsediyor beyefendi. prof olmuş ama hangi ara nerede olmuş anlayamadım, lisede okurken mi oldu acaba? üniversitenin belirlediği bir mğfredat olmaz çünkü akademinin bütün olayı akademisyenin öğrenci yetiştirmesidir zaten bu bir, araştırma görevlisi üzerine ders açılmaz zira adı üstünde araştırma görevlisidir bu iki, üniversiteye anormal bir durum olmadıkça reşit bireyler girmektedir reşit bireyin velisi olmaz bu üç. rektör hakkında acilen soruşturma açılmalı ve nasıl prof olduğu incelenmelidir. akademinin en basit prensiplerinden bihaber kişi yıllarını akademiye vermiş olamaz. kim bilir, belki de zamanında fetönün istediğini prof yaptığı dönemde prof yapılmıştır?
  • çok acayip; kerimcan durmaz bostancı’da sahneye çıkıyor, bilet satıyor ve bayağı bir gençlik gidip bilet alıp izliyor, içlerinde erkekler bile var; akademisyen ise rektör tarafından eşcinsel olduğu için sürgün ediliyor.

bu eşcinsel akademisyen instagram’de fenomen bir akademisyen olsaydı, deli gibi para kazanıyor ve iktidar yanlısı olsaydı, rektör tarafından bu kadar kolay sürgün edilebilir miydi? aradaki fark bu mudur yani? şahsen ben bir fark göremiyorum. mesela bülent ersoy transseksüel diye niye sürgün edilemiyor? o rektörün götü onları ellemeye yeter mi? ya da kendisi bir göt olduğu için gücünün yettiğine mi hükmedebiliyor?

mesele eşcinsellikle ilgili bile değil bence. eğer öyleyse tek sıkıntı üst paragraftaki nedenler.
  • sebebini ve amaçlanan sonucu merak ediyorum...

- 18+ yaşında bir öğrencinin, derste hocasından dinledikleri sonucunda cinsiyet yönelimini değiştireceğine mi inanıyor?

- uygar ülkelerde doktor, avukat, ceo*, milletvekili*, hatta başbakan* dahi olabilen lgbt bireylerin türkiye'de sadece sokakta fahişe olabileceğini mi anlatmaya çalışmış?
    (bkz: lassie bize bir şey anlatmaya çalışıyor)

son bir merak ettiğim durum da:
    - sayın rektör, çocukluk yıllarında, bu sıralar sürekli erkek çocuklarına tecavüzle gündeme gelen cemaat yurtlarında yatılı kalmış mıdır?
  • (bkz: yeni türkiye)

http://www.artuklu.edu.tr/…kamuoyu-aciklamasi-91530

bir de açıklama yapmışlar, mardin artuklu üniversitesinin saygınlığına zarar vermek için yapılmış habermiş. rektör efendi o eziyet ettiğiniz çocuğun cv'si bile sizin üniversite dediğiniz ne işe yaradığı belli olmayan binalardan çok daha saygın, başkaları da yazmış zaten o özgeçmişle gelmiş adam sizin dandik lise bozması yerinizde eğitim vermeye çalışıyor hala daha yobazlık hala daha arsızlık, nasıl bir virüsmüş arkadaş bu.
    (bkz: siyasal islam)
hesabın var mı? giriş yap