şükela:  tümü | bugün soru sor
 • berlin prenzlauer berg' de bulunan bir park. parkı özellikli kılan iki yönü var. birincisi son derece geniş ve ağaçlarla kesintiye uğramayan çimen alanı, ikincisi de parkın bir köşesinde bulunan anfi theatre özellikli alanda, bisikletli bir abinin havanın güzel olduğu her haftasonu insanlara kareoke yaptırması.

  oraya çıkıp nihat doğan söyleseniz bile kimse sizi yuhlamaz; ne kadar kötü söylerseniz söyleyin insanlar sizi alkışlar destek verir. etrafta bira satan immigrant kardeşler dolaşır, bir yandan konser tadında müziğinizi dinler, bir yandan da biranızı yudumlarsınız. acıktığınızda ise parkın diğer tarafında kurulan yemek alanından yemeğinizi yiyebilirsiniz ki bu çadırlardan bir tanesini gözleme yapan bir türk aile işletmektedir. hayatımda bulunduğum en pozitif mekanlardan biridir. dünya üzerinde ne derdiniz varsa unutursunuz, bir yandan da üzülürsünüz, biz ülkede nelerle uğraşıyoruz amına koyim dersiniz. biraz salaksanız "biz asil kanımız ve kimliğimizle yaşayıp, ölüncede cennete gidecez, ihtiyacımız yok böyle şeylere" der kendinizi avutursunuz.

  gidiniz.

  edit: http://goo.gl/qnb7n
 • şu an olmak istediğim tek yer.

  (bkz: ışınla beni scotty)
 • miriam haeusler'nın hakkında bir belgesel hazırladığı park.

  bkz. http://www.youtube.com/watch?v=bduhrylwvai
 • burada kurulan bit pazarında uygun fiyata, eski sovyet kameraları, fotoğraf makineleri de dahil olmak üzere birçok analog cihaz, ekipman bulabileceğiniz park.

  not: pazar günleri sabah 8, akşam 6 arası.
 • kışı ayrı yazı ayri guzel, huzur dagitan tatli berlinin bir nevi mikrokozmosu park. yazlari her pazar duzenlenen karaoke şeysi baya kalabalik ve sahiden eglenceli. her hafta my wayi almanca soyleyip efsanelesen amcayi dinlemek de lazim gitmisken. her koseden cikan minik sevimli indie gruplari ayrica yiyesim geliyor.