şükela:  tümü | bugün
  • pakistan swat talibanının lideri. tam bir pislik. 1974 fazal hayat doğumlu. pakistan'ın bir kısmının canına ot tıkamış insan (söylerken bile insan utanıyor) bölgedeki tüm yaşamı kısıtlamış, kadınları daha da yok sayarak eğitim haklarını ellerinden almıştır. çocuk felci aşısını amerika'nın kadınlarını kısırlaştırmak istediği gerekçesiyle yasaklayan bir kara cahil. halkın dini duygularını sonuna kadar sömürmüş bir katildir efem. peki bunlar olurken pakistan ordusu - yönetimi ne yapmıştır? kocaman bir hiç. kendisi halkı radyo programı ile zehirleyerek ilk önceleri sempati toplamıştır. şarlatan gibi dinden bahsederken ağlamıştır. cahil halk da buna inanmıştır. büyük pakistan depreminde yardım adı altında bir çok beyin yıkamıştır. bu depremlerin tam olarak şeriat'a uygun yaşanmadığı için olduğunu duyurmuştur radyosundan. allah'ın onları cezalandırdığını bas bas bağırmıştır. (aynı gölcük depremi gibi değil mi?)

kızların okumasını yasaklamıştır. okuldan her ayrılan kızın adını radyodan halka beyan etmiştir. "x kız okuldan ayrıldı cennete gidecek" gibi... tam bir cehalet ve aptallık.

bazen düşünüyorum acaba türkiye'de pakistan'da olduğu kadar cahil var mı? sanırım var. böyle insanlara inanan kaç insan çıkar diye düşünürken tv'de bir haber gördüm. 66 adamın biri şifa olacak diyen birine inanıp canlı balık yutmuş. dedim ki içimden fazlullah buraya da gelse kesin bir çok mürit bulur kendisine.

allah bizi bunlarla sınamaz umarım. * *

http://en.wikipedia.org/…azlullah_(militant_leader)
  • (bkz: hafazanallah)
  • malala yusufzay'ın kitabında anlattığı pisliktir.

pakistan'daki taliban'ın lideridir. önce şiddet uygulamayıp, radyo molla adındaki radyo kanalıyla gece gündüz halkın beynini yıkamıştır. daha sonra ise başta swat vadisi olmak üzere pakistan'ı kan gölüne çevirmiştir. kızların okumasını, kadınların dışarı çıkmasını yasaklamıştır. okulları, polis karakollarını bombalamış, kendisine karşı gelenlerin ise kafasını kesip, sokaklarda sergilemiştir.

ona karşı sinmeyip sesini yükseltenler de malala yusufzay ve babasıdır.