şükela:  tümü | bugün
  • adam 42 haftalık la liga 2'de geçen sene 26 maçta oynamış. lugano-bruno alves benzetmeleri yapan kardeşler aynı futbolcudan bahsediyoruz değil mi?
  • ptt 1. lig gibi sertlik düzeyi yüksek, ülke futbolunun içindeki bir ligten daha iyi ve uygun bir futbolcu almak varken neden ispanya liga santanderden bir topcu alınıyor anlamıs değilim. değiştirin su scout ekibini artık.
  • kendisiyle ilgili barcelona forumlarında az da olsa bilgi mevcut.

2016 yılında barcelona, potansiyelli genç yetenek olarak görüp kendisine bir teklif yapıyor. o dönem yazılanlara bakılırsa barca taraftarı bu tekliften memnun, klüple aynı fikirdeler. lemos ise kendisini geliştirmek için en doğru yolun sürekli oynayabileceği bir klübe gitmek olduğunu düşünerek bu teklifi reddediyor. tabii burada barcelona’nın da alıp direkt 11’ine koymayacağı aşikar.

sonrasında bir sassuolo macerası var. orada da marlon isminde, transfermarkt’a göre şu anki piyasa değeri 6m eur olan bir arkadaş sebebiyle ilk 11’e giremiyor ve las palmas’a geri dönüyor. stoper oynadığı las palmas, küme düşüyor.

yükseliş döneminde barca’dan sonra büyük transfer yapmak için bir şans daha gelmiş aslında, bir dönem ingiliz klüpleri falan da ilgilenmiş ama alan olmamış.

yıllar sonra barcalılar dönüp “böyle bi eleman vardı noldu o” diye sormuşlar; cevap: “lemos top ayağındayken hala çok iyi bir oyuncu ama stoperde o kadar hata yaptı ki las palmas onu bazen orta sahada oynatmak zorunda kaldı.”

umarım burada her şey farklı olur ama şu an için diego reyes veya stoper mehmet topal’dan daha fazla beklentiye girmek yanlış gibi görünüyor.

büyük takımların ilgisini çekmiş olmak dışında bir başarısı olmayan bu adamı bonservis verip alıyorsan büyük ihtimalle scout ekibinden değil bir menajerden akıl alıyorsundur diye düşünüyorum. bana biraz bakın biz de bir marcao bulduk transferi gibi geldi.
  • fenerbahçe'nin transfer etmek istediği iddia edilen stoper.

gelirse jailson'dan artakalan saçlarımızı da yoldurtacak bir başka oyuncu daha. ayağı iyi diye ön libero oynatıldığı bir dönem var ki bu benim futbolcuyla ilgili bütün algılarımı yerle bir etti.

saha içi duruşu asla bir stoper gibi değil. hamleleri çok yavaş ve öyle karşısındaki oyuncuya mutlak fiziksel üstünlük sağlayabildiğini de görmedim.

sadece "ayağı iyi" kategorisinde bir stoper olmasına rağmen ayağı da abartıldığı seviyede değil.

ben olsam falette'i tercih ederdim. en azından adam yiyor ve solak. top sürerek alan katetme özelliği de cabası.
  • hayırlı olsun. yeni oyuncumuz.

kaynak: https://www.transfermarkt.com.tr/…/view/news/367984
  • jailson u bile kesemez. bula bunu mu bulmuşlar.
  • yeni reyes’imiz hayırlı olsun. sırada ayew ve frey var.
  • fenerbahçe'nin transfer etmesi muhtemel stoper'dir.
    fenerbahçe'ye bir tane kaliteli bir tane de serdar aziz ile rekabete girecek stoper gerekiyor. eğer lemos serdar ile rekabete girmek üzere geliyorsa ve ekonomik şartları da uygunsa gayet makul bir transfer olacaktır.
    yok "kaliteli stoper" kontenjanı için geliyorsa yandık. jailson'a yine şark görevi zamanı gelir.
  • riskli transferdir ve fb daha fazla riski kaldıracak durumda değil.

oyuncuyu tanımıyorum. belki iyi oynar ama sırası değil. hele bonservis bedeli vererek alınacaksa fiyasko olur. at fava bekle.