• şimdiden hocamın saha kenarında parliament paketini kemirdiğini görür gibiyim sinirden. fenerbahçe'yi sigaradan daha zararlı gören bir taraftar olarak umarım başarılı olur gelmesi halinde.
  • napoli takımı teknik direktörü.

asla profesyonel düzeyde futbol oynamamış bir bankacı.

15 yıl boyunca bankada çalışmış, öğrenimi ve kariyeri'nin yanı sıra toscana bölgesi yerel kluplerinde yürüttüğü menejer'lik kariyerini profesyonelce yapabilmek için bankacılığı bırakmıştır.

o sezon ya şampiyon olurum yada menejerliği bırakırım diyerek 6.lig'te şampiyon olmayı başarmıştır.
    bölgesel lig şampiyonu olarak seria c2'de görev yapmaya başlamıştır.

ancak 55 yaşında seria a'da görev yaparak en yaşlı ilk maçına çıkmış olan teknik direktör ünvanını almıştır.

muhabir: seria a'da en az kazanan teknik direktör olmak sizi rahatsız ediyormu?

sarri: üstüne para vererek yapabilecek kadar sevdiğim bir işten para kazanıyorum, ne rahatsız etmesi, ben işimi seviyorum; demiştir reis.

maradona döneminden beri hiç şampiyonluk yaşamamış olan ssc napoli takımı'nı bu sene sayesinde şampiyonluğa çok yaklaşmıştır.
    rafael benitez'in yapamadığını yaparak tarihe adını altın harflerle yazdırmasını ümit ediyorum.

uefa kupası şampiyonluğu edit: mızıldak eden hazard chelsea’de kuyusunu kazmaya çalıştı, uefa kupasını kazandı fakat ligde manchester city ve rekor puanla 2.olan şampiyonlar ligi finalisti liverpool dan sonra 3. geldiği için gönderilmesi konuşuluyormuşmuş ingiliz medyası tarafından.
  • chelsea oyuncuları olarak bilinen kanser türü ile tanışmış hoca. bunlar sigaradan daha tehlikeli, aman diyeyim hocam.

mourinho'yu beğenmediler, kovdurdular, conte'yi beğenmediler, kovdurdular, şimdi sıra sarri'ye geldi. oyuncuların bu kadar keyfine göre yönetilen başka bir takım yok ve bu durum taa 2012'ye, drogba ile terry'nin villas boas'ın ayağını kaydırmasına kadar gidiyor. eden hazard ve şürekasının (eskiden john terry ve şürekasıydı) gözü kimi tutarsa o kalıp şampiyonluk/başarı görüyor, ertesi sene ise şutlanıyor. daha 10 hafta önce bu takım liderin 3 puan gerisindeydi ve 7 hafta önce de city'i yenen ilk takımdı. potansiyeli olan genç oyuncu de bruyne ve lukaku felaketlerinden sonra ayrılmaya bakıyor (bkz: callum hudson odoi) (bkz: dominic solanke), takımın kaşarları da bu sayede daha fazla güce sahip oluyor. resmen kırılması gereken bir zincire mahkumlar.

sarri hiçbir şekilde alt seviye takım hocası değildir. bu adam real madrid'e, bayern münih'e layık bir adam. arkasında durulduğu takdirde başarı otomatikman gelir, dries mertens'ten, jose callejon'dan gol makinesi çıkaran bir adam bu. ama chelsea'deki gibi kaşarlanan oyuncuların yönettiği bir yapıda ise başarısız olur. zaten chelsea'de son 7-8 yıldır istikrar diye bir şey kalmadı, ya şampiyonluğa oynuyorlar ya orta sıraya. hepsi de bu yapı yüzünden, böyle giderse 2020'lerin tottenham'ı olmaları işten bile değil.
  • benim idolüm, rol modelim. yolda görsem sarılırdım, hiç tanımadığım hâlde o kadar seviyor ve çok fazla sigara içmesine o kadar üzülüyorum.

26 yaşındayım. kendimi bildim bileli futbol aşığıyım. belki kendi alanımda da bir iş yapabilirim, başarılı olabilirim ama akşamları futbol izleyememe ya da bu spordan uzak olma fikri beni deli ediyor. amatör olarak bile kariyerim yok... hepsini geçtim, iyi bir football manager oyuncusu bile sayılmam. "saha parselizasyonu", "üçüncü bölge" ya da "pas istasyonu" gibi lafları duyunca sinirleniyorum. daha bugün lisans almış birisiyle konuştum, adam bana dedi ki amatör kümede hocalık yapabilmek için gereken belge için bile torpil gerekiyormuş.

türkiye'de sarri olmak sanırım imkânsız ama olsun. bence binlerce ve hatta milyonlarca futbolsever için çok güzel bir adam sarri. chelsea'yle kazandığı ilk madalyaya bakışı bile yeter. belki biz yapamayız, belki biz oraları göremeyiz ama hayallerimizi gerçeğe dönüştüren bir adam olduğunu bilerek mutlu oluruz hiç değilse.

kulağa saçma gelebilir ama hayattaki en büyük gurur ve mutluluklarımdan biridir sarri'nin empoli'yi çalıştırdığı dönemde o takımı takip etmiş olmak. severdim empoli'yi. hep serie a'da görmek istediğim bir takımdı. "kim la bu sarri dürzüsü"den "oha adamlar ne biçim top oynuyo"ya geçişim herhalde 20'li yaşlarımın en absürt anılarından biri olarak aklımda kalacak.

sarri milyonlarca futbolseverin kahramanıdır. varsın tek yönlü olsun, varsın bildiğinden dönmesin, varsın gittiği yerde başarısız olsun... altıncı ligde futbolcularına "dayı bi git allasen hasta mısın sen ya" dedirten bir teknik direktörden juventus'a kadar yükselmiş bir adamdır sarri. hepimizin içindeki çocuktur, hepimizin hayalindeki teknik direktördür.

şu an ne yapıyordur bilmiyorum ama umarım keyfi yerindedir ve yeni planları vardır. şu sigarayı da bırak hocam allahını seversen, vallahi benim içime dert oldu, ulan bir insan nasıl bu kadar çok sigara içebilir anlamıyorum. ben bıraktıysam sen her türlü bırakırsın. bırak da bi' 8-10 sene daha izleyelim seni, ne bileyim kupa mupa kazan bizi mutlu et be.
  • " juvenin geleneksel oyun yapısı ile sarrinin oynatmak istediği oyun arasında dağlar kadar fark var." yazmış üstteki yazar. ulan antrenörlük denilen şey elindeki kadroya en uygun oyunu oynatmaktır zaten. o zaman sarri'nin senden benden ne farkı kalıyor? juventus kadrosuna kötü denildiğini de gördüm ya, daha da gam yemem.
  • yediği tribin yumuşak olması veya otorite eksikliğiyle alakası yok. karşıdaki adam terbiyesiz. sen orada hocaya tabisin, gir derse gireceksin çık derse çıkacaksın. yanlış değişiklikse de hesabını hoca verir, oyuncuyu ilgilendirmez. mahalle maçı mı bu amk? resmen terbiyesizlik.

sarri'nin hükmü kalmadı diyen arkadaşlar, hükmünü geçiren versiyon fatih terim, onu da kabadayı diye sevmiyorsunuz. ne aradığınızı anlayamadım cidden.

(bkz: kurt kocayınca itin maskarası olurmuş)
  • büyük takım hocası olmak farklı bir şey. sarrinin underdog bir takımda iyi oynayarak kaybetmesi, kazanmaya çok yaklaşması ve takdir toplaması gerekiyor, öyle bi profil kendisi. guardiola, mourinho, klopp, ferguson ve bayernin büyük hocası adını unuttum allah affetsin böyle hocaların ne kadar değerli olduğu da böylece ortaya çıkıyor. sarri böyle ne bileyim everton, fiorentina, real sociedad, werder bremen gibi bir takımın hocası olması lazım. buralarda çok iyi iş yapar.

edit: herzamanabi nickli kardeşim hatırlattı tabii ki jupp heynckes
  • aaron ramsey, adrien rabiot gibi ibne kılıklı futbolcularla dönen top toplayıp baskı kurmaya çalışan gerzek teknik direktör. haliyle bir tane topu bile toplayamadılar.
  • youtube futbolseverlerini üzmüş anlaşılan. bu sezon ronaldo falan da vardı, erken şampiyonluk derken her maç böyle gürül gürül şelaleler gibi oynadı zannediyorlar juve'yi heralde. aç bak geçen sezon juve maçlarına, 3. maçta sonra sıkıntıdan isilik çıkarırsın amk. kurban olsunlar sarri'ye. allegri vasatından kurtuldular sonunda.
  • fm kariyerlerinin gerçek hayata dönüşmüş hali olan teknik direktör. hani sözlükte anlatıyoruz ya "üçüncü ligten bilmemne takımını alıp ucl şampiyonu yaptım" diye, işte bu adam belki de bunu başaracak. evet aynı takımla değil ama serie c2'den çıkıp yıllarca sabırlı bir gelişimden sonra chelsea'ye hoca olup dünyanın en zor futbol liginde daha ilk sezonunda devre arasına yaklaşırken namağlup şampiyonluk kovalamak kolay bir iş değil. zor geldiği için vazgeçmeyi düşündüğüm işlerde bana ilham kaynağı kendisi.

aşortmanına sağlık hocam, bir de şu sigarayı az içsen daha iyi olurdu.
hesabın var mı? giriş yap