• çok büyük çok görkemli. tam arap ülkelerinde olduğu gibi. alışveriş yapmaya karar verirsen böyle ışıklar içindeki bir hayata layıksın. işin bittiğinde leş gibi hava kirliliği ve çarpık kentleşmiş sokaklar dolusu apaçilerin arasından evine gidersin.
  • büyük olması güzel ama sadece bu. izmir için yeni bir şey getirmiyor. bir tek imax pozitif olabilir. belki bir de zemin kattaki restorant kafeler.

burada inditex grubu ve bir sushi restorantı olmadığından eksik/sıradan kalmıştır.
  • en kibar haliyle mavişehir 'in anasını sikmiştir. forum bornova'nın katlı devasa halidir. buraya izin verenin de yapanın da...
    hafta sonu mavişehir trafiğini alt üst etmiş gereksiz bir avm'dir. semtin huzurunu bozmuştur. umarım buraya gelenler şimdilik meraktan gelenlerdir. 3-5 ay böyle giderse hep böyle gider amk.
  • kapitalizmin yeni ibadethanelerinden biridir.
  • burasi mahkemelik oldu. muhurlendi. sonra cesitli pazarliklarla apartopar yapildi.

ortasi belediye parkidir. insaatina sadece ince uzun 4 blok seklinde izin verilmistir.

o yuzden boyle bombok kale gibi bi tasarimi vardir.

belediye parki olan ortasindaki kafeteryalar bu yuzden avmden kismen bagimsizlar. canli muzik calarlar, kapaniş saatleri yoktur, istedikleri saatte kapatabilirler.

ismi mavi bahce degil mavibahcedir.

orta alan belediyenin oldugu icin kafelerin onundeki yuruyus dolu 2 kisi yanyana gecemeyecek kadar dardır. cunku belediye avm inatlasmasi olmustur. belediye avmye alan birakmamayi tercih etmistir.

bok gibi bi yer aslinda. neden bu kadar tuttugunu anlayamiyorum. izmir insani şaşirmiş
  • trafigin icine etmis alış veris merkezidir..zaten tramvay yapılıyo diye yol daraldı da daraldı, bir de bu alısveris merkezi yapıldı muhtesem oldu...
  • star wars episode vii the force awakens'ın ekmeğini kaçırmayı göze alamamış, imax'ini açmış avm.
  • ınanilmaz parlak yer karolariyla insanin basini donduren alisveris merkezi. ıhtisamdan degil kastim, yukaridaki spotlarin isiklari o kadar yogun ve yerdeki beyaz karolar o kadar parlak ve bu tepedeki isik karolara yansiyinca o kadar parlak bir sey cikiyor ki ortaya, insanin yururken gercekten basi donuyor.

bir de ayni markalarin tekrari, pek ozel bir sey goremedim. ıcerde %100 denen bir mekan var guzel, bir de imax.
  • mavişehir'de cahar dudayev bulvarı'ndan egepark'a kadar olan, süleyman demirel lisesi ile karşıyaka arena arasındaki araziye yapılacak olan forumvari alışveriş merkezi. şu an projeleri tamam, ruhsat aşamasındalar.

(bkz: buralar hep entry dolacak)
  • point bornovayla birlikte guzel izmiri daha da bozmak için yapilan bir diger gereksiz yapi.

daha fazla avm insaat daha fazla trafik, tuketim, yogunluk.

aferim devam. tek ihtiyaci bu izmirin. istinye parki da acin. kucuk istanbul olma yolunda hizla devam.
hesabın var mı? giriş yap