şükela:  tümü | bugün
 • türkiye milli bisiklet takımının yapacağı bir tür tour de france versiyonu.

  takınla birlikte bir tır dolaşacak ve parkurun geçtiği şehirlerde kanser ve tedavileri konusunda türkiye'nin önde gelen hekimleri tarafından halkı biliçlendirme toplantıları yapılacaktır.
 • rocheun desteklediği sosyal sorumluluk kampanyası. meme kanserine karşı halkı bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen kampanya, bu sene bisiklet milli takımı eşliğinde rize' den istanbul' a karadeniz boyunca 11 ili kapsıyor. bu kampanya süresince, takımın geçtiği ilde bisikletlerini alıp, takıma 100 metre, 200 metre .. vs eşlik eden her katılımcı adına roche belli bir miktar para bağışta bulunuyor ve bu parayla o ilde kanser erken tanı ve tarama merkezlerinin kurulmasına destek veriyor.
 • web sitesindeki haritada samsun üzerine marihuana yapragı koymuslar sanırım. veya cok benziyor.
  http://www.mavibisiklet.com/images/harita_2008.swf

  edit: tütün yapragı oldugunu ben de düşündüm de bence cannabis logosu gibi.
 • regine deforges adlı yazarın bir romanıdır. toplam 3 kitaptan oluşan serinin ilk kitabıdır.diğerleri:

  henry martin sokağı 101 numara
  şeytan hala gülüyor.
 • erken tanı denen sey sık sık check-up yaptıran zenginlerin talihiyken böyle etkinlikler toplumu bu konuda bilinçlendirmeye çalışmaktan ziyade kanser reklamı gibi oluyor. zira belli şikayetlerle gittiğin doktor eğer sana verdiği şikayete yönelik (örneğin mide problemiyle gidince ezbere verilen rahatlatıcı ilaçlar gibi) ilaçlarla 1-2 hafta kullanımın ardından olumlu bir yanıt alamıyorsa, üstelik hastada sorunun ne olduğunu anlamak için bastırıyorsa, bunu anlamaya yönelik tahliller ve görüntülemeler yapıyor. yani kanserde erken tanı konusunda bilinçlenmesi gerekenler hastalar ve ya hasta adayları değil doktorlar. zaten kanser bir süre vücutta gelişmeden belirti veren bir hastalık değilken, doktorların umursamaz davranışları dahada ilerlemesine sebep oluyor. o yüzden lütfen önce doktorlar bilinçlensin, kendi seçtikleri mesleklerine hakettiği özeni göstersinler.
 • zakkum'un anlıyorsun şarkısında öyle bir geçer ki, atlayıp hemen çocukluk rüyasına gitmek ister insan...