şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hürriyet gazetesi arsivinde su sekilde yer almakta olan haber:
  "13 mart cumartesi günü göztepe polis karakolu ve itfaiye müfrezesine yaklaşık 500 metre uzaklıktaki mavi çarşı'ya gelen üç pkk militanı başlarına siyah kar maskeleri geçirip, silahlarını çektiler. ‘‘burayı yakacağız. üst kata çıkın’’ diyerek binadaki herkesi üst katlara topladılar.daha sonra poşetlerdeki benzin şişelerini, merdivene ve mağazadaki giysilerin üzerine döktüler. militanlar, fitillerini tutuşturdukları üç molotof kokteylini, benzin döktükleri noktalar ile parfüm reyonuna fırlattılar. olay yerinden kaçan caniler geride 13 masum ölü bıraktılar."
  (bkz: mavi çarsi)
 • bir kaç gün boyunca, orada yaşayanlar kesif bir yanik et kokusu aldilar... o olayi yaşayan bir çok kişi halen geceleri uykusundan siçrayarak uyaniyor...

  kimse bu canileri insan olarak tanimlayamaz...
  soylari kurutulmali bu zihniyetteki barbar canlilarin...
 • hürriyet gazetesi'nin ertesi gün yazdıkları halen o kadar geçerli ki:

  işte eseriniz 13 ölü

  bazı avrupalılar’ın hâlâ siyasi örgüt diye bağrına bastığı cani pkk, 13 masum insanı daha diri diri yaktı.

  avrupa ülkelerine:
  bebek katili örgütü hâlâ siyasi kılıf altında, bağrınıza basıyorsunuz. örgüt şakşakçısı ve cinayet bezirgânı med tv'nin kan dökme çağrılarını susturmuyorsunuz.

  ankara’daki büyükelçilere:
  bebek katilinin cani sürüsü şehirlerde masum insanları canlı canlı yakarken siz ‘‘abdullah öcalan'ın davasını izleyelim’’ diye kuyruğa giriyorsunuz.

  sözde derneklere:
  adınız insan hakları derneği ama insanlıkla ilişkiniz yok. bir terörist öldürülünce ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz, masum insanların katledilişine çıtınız bile çıkmıyor.
 • sembolu lara adlı küçük bir kız olan katliam.. bu kız katliamda annesini, bir kaç yıl sonra da babasını kaybetmişti..
 • davası bugün sonuçlanmış olay.yanılmıyor isem 4 müebbetle sonuçlandı.
 • sanıklarının, olaydan sekiz sene sonra bugün, müebbet hapis cezasına çarptırıldıkları saldırı. karardan önce sanık avukatları mahkemeden, eğer ceza verilecekse toplumun beklentilerine göre değil, adalet ve hakkaniyete göre verilmesini istemiş.
 • ülkede yaşananlara bakışımı değiştiren korkunç katliam. mavi çarşı olayında 19 yaşındaydım. o zamana kadar pkk'yı yine terör örgütü olarak görüyordum, yine eylemlerini onaylamıyordum ama güneydoğuda olmasa bile doğuda birkaç yıl yaşamış biri olarak gençlerin ne gibi sıkıntılar yaşadığını, ne gibi hatalar sonucu terör örgütüne katıldıklarını anlayabiliyordum. eylemleri can yakıcı olsa da, kandırılmış da olsalar, yaptıklarını kendilerince haklı bir gerekçeye dayandırdıklarını düşünüyordum. sonra televizyonda insanların nasıl diri diri yakıldığını gördüm. ölüme bile bile gönderilişlerini... aklımda sadece o binanın çatısında dumandan birbirini korumaya çalışan, ağlayan, panik içindeki insanların çaresizliklerini hatırlatan bir görüntü kaldı. bu eylemi gerçekleştirenleri artık anlamıyordum, hiçbir gerekçe hayatın içinde, tesadüfen orada bulunan insanları bu şekilde öldürmeyi haklı çıkaramaz. ezilmişlik, eğitimsizlik, işsizlik ya da herhangi bir şey... terör eylemleri genellikle topluma panik duygusu yerleştirmek için gerçekleştirilir. 1998 yılında televizyonda o görüntüleri izlerken benim içime yerleştirdiği tek duygu nefretti, bir de kusma isteği...
 • ayse ablamı kaybettiğim ve bir tanıdığımızın da eşini kaybettiği katliam. ben 17 yaşındaydım, arkadaşımla sahil tarafındaydık, haberi aldık ve eve doğru koşarak geldik. evimin yakınında olması nedenıyle arkadaşımla eve girdiğimizde her yerin yanık koktuğu, civar evlerin camlarının kırıldığı korkunç bir manzara vardı. herkes birbirine ya orda olsaydık dedi ilk.. ve sonra ölen var mı dediler. kimse bu kadar korkunç birşey düşünemedi. ölenler hep tanıdık insanlardı adını bilmesen de yoldan geçerken selamlaştığın ya da illa ki tanıdığın birinin yakını. sonra annem isimleri duydu, ayşe ölmüş dedi. inanmadık nasıl inanırdık. sonra olayın tüm vahşeti ekranlara taşındı. şimdi orda başka bir alışveriş merkezi var girdiğimde hala çığlık atan insanları duyuyorum. yeri bilenler bilecektir yakınında bir pembegül pastanesi vardır, bunu yapanlar eylemden önce orda yemiş, içmiş bu eylemle ilgili son konuşmaları yapmışlar.
  ayşe ablanın babası albaydı, o öldükten sonra evin sorumluluğu onundu. annesi takılırdı "kocam geliyor" diye o işten dönerken. ölümünden sonra da duramayıp, gitti burdan. değişen birşey yok. 22 mayısta da gene ayşeler ölmedi mi zaten...
 • eli kanli katillerce gerceklestirilmis, kurbanlari icin icimizin yandigi teror olayidir.

  kurbanlarinin isimleri ise, halki kin ve dusmanliga tahrik etmek isteyen, suni ayrimlar icat edip, bu ayrimlara insanlari gereginde el bombalariyla ikna etmeye calisan, olulere bile saygisi kalmamis ahlaksizlarca cikar amacli zikredilmeye calisilmaktadir bugun..

  kimler geldi, bu ahlaksizlar da, utanmazlar da gelip gecer!

  yeter ki acilari icimize kazinmis o masumlar huzur icinde yatsinlar!
  (bkz: #10998570)
 • bu olaydan yaklasik 3 - 4 dk once, tam onunde durdurdugum bir taksiye binmis ve camlica is merkezi'ne dogru gitmistim.