şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık 3 senedir bu başılığı açmak aklımdan geçiyordu, ama türk milletine özgü iyi niyetimi bir türlü kıramıyordum.ama artık yeter.

  yaklaşık 8-9 senedir mavi jeans ten kot alıyorum ve daha senesi dolmadan ağ kısmı yani iki bacak arası yırtılıyor. ilk senelerde olur öyle şeyler diyordum, ama artık bunun bir ritüel haline alması benim sinirlerimi baya bozdu. her aldığım mavi jeans kotu aynı yerden mi yırtılır ? kotla koşmuyorum veya zıplamıyorum. her orta yaş insanı gibi masa başı işe veya arkadaş buluşmasına gittidiğimde kullanıyorum.. ama rezil olmaktan bıktım artık ve inadına eski 3 kotumu terzime verdim diktirdim ve tekrar giymeye başladım.

  eminim sözlükte bu durum bir çok erkek kullanıcısınında başına geliyor, birazda internette araştırdım. şikayetvar da bu duruma bir sürü kullanıcı mağdur. akşam eve gidince terziye vermediğim kot varsa fotoğrafınıda çekerek ekleyeceğim.

  bu konu hakkında lütfen biraz sesimizi çıkartalım...
  sikerler sizin endüstrüel eskitmenizi...

  not 1 : tüm fotoğraflar uçmuş, ben silmedim. eksiup a sormak lazım ? eklenen fotoğraflar ne kadar süre kalıyor bilgim yok. bazı suserlar mavi jeans sildirmiştir diyorlar.
  not 2 : bende ekşiup sözleşmesine baktım, firma rahatsız olursa sildirebilirmiş. kısacası mavi jeans sildirdi gibi gözüküyor. fotoğraflarda ne vardı derseniz, mavi jeans in kalitesiz kotlarının kıç tarafı yırtık kocaman delikleri bulunan kotları vardı.

  https://eksiup.com/7e1cd7dc5831

  örnekler
  https://eksiup.com/6102dbda0343 / @vytis
  https://eksiup.com/f07de1b7e518 / @nepss / 1 aylık kot
  https://eksiup.com/976b8e971788
  https://eksiup.com/a410115e3547 / bunlarda benden yamalı 2 tanesi, diğerlerini atmışlar.
  https://eksiup.com/a1aba38ea411 / benim en fazla gördüğüm sıkıntı... al kardeşim taze çektim / @feikosan gozaimasen
  https://eksiup.com/6c83f80c2661
  https://eksiup.com/336dd7071117
  https://eksiup.com/77a9babda853
  https://eksiup.com/38b2c8143285
  https://eksiup.com/c7e20ffd0589 @metrikstekikirmizihap
  https://eksiup.com/98a354afa607 @winston software
  https://eksiup.com/70acd11ba314 @civiliduvarkrosesi
  https://eksiup.com/56f2b44e4171 / özel serimiş pehhhh / @maxspenc3
  https://eksiup.com/f3d6fb992278
  https://eksiup.com/1a446b3d7888 / 2 aylık kotlar @kummerspeck
  https://eksiup.com/d61f83705194
  https://eksiup.com/32c5ebe77214 / @shotcrete
  https://eksiup.com/c81e7288a700 / @mehmetbyc
  https://eksiup.com/27a08aabb660

  edit : bir arkadaş iade edin ve değişime yollayın diye belirmiş. ben atlamışım. 3-4 sene evel kotu aldım gittim. faturası yok diye direttiler biraz zorlayınca kayıtlarda bulundu ve verdim. 20 gün sonra kullanıcı hatası diyerek delik kotu bana geri verdiler.

  edit 2 : koca popoya laf atanlar olmuş. 1.75 ve 73 kg yum kendimi bildim bileli. alırken kilolu iseniz bu ağdan yırtılır diye biri bana birşey söylemedi veya imzalattığını hatırlamıyorum.

  edit 3 : fotoğraf gönderecek arkadaşlar olursa , linkleri konunun altına ekleyeceğim.

  edit 4 : başlığı açtığımdan beri sürekli mesaj alıyorum, evet çok olduğunu biliyordum ama bu kadarını bende beklemiyorum.

  edit 5 : kadınlardan aynı konu hakkında şikayet var, mesajlar geliyor.

  edit 6 : konu hakkında müşteri ilişkileri müdürü ile iletişime geçmemi söyleyen mesaj aldım, mavinin konu hakkında haberi var. ben yeni kot veya değişim istemediğimi belirtim , ağ yırtılması hakkında çözümünüz yoksa konuşmaya değer bir şey olmadığını söyledim kendilerine..

  edit 7 : mavinin müşteri ilişkilerinden ahmet bey tarafından arandım. gayet nazik bir konuşma gerçekleştirdik.mavi nin sorunun bu kadar büyük olduğundan ancak konu açılınca haberdar olabilmişler!!! bende muhafazakâr bir toplum da yaşıyoruz, büyük kısmı poposu delik bir kotu mağaza yetkilisi olsa bile başkasına göstermek istemeyeceğini belirtim.ürünün incelenmesi için izmir / alsancak mağazasına bıraktım, durumun incelerek durum hakkında bana geri dönüş yapılacağını belirttiler. sizde elinizdeki delik kotları size en yakın mağazaya götürmekten çekinmeyin.almazlar veya sıkıntı yaşarsanız şube adı ile birlikte benimle iletişime geçebilirsiniz.

  bu güncellemede sonuç olarak başlığımız ve entrylerimiz mavi nezninde farkındalık yarattı, tabi sorunun tesbiti ve giderilmesi için ben kafadan 1 ay veriyorum. 1 ay sonra durumda değişiklik olmaz ise yeni konu veya bu konuyu alevlendiririz.

  benim fikrim ise, planlı eskitmenin var olduğunu inanıyorum bununda 2 sene sonra aktif olmasını planlıyorlar ama ne yapıyorlarsa dozajını abarttılar.1-10 ay arasında erimeler başlıyor. sadece mavi de bu sorun yok lcw ve kotton başta olmak üzerine bu sorunlar mevcut.müşteri ilişkilerini iyi tutuyorlar, sattıkları malın ufak bir kısmı iadeler geliyor.büyük kısmın durumun kendinden ötürü olduğunu, boşlamak veya popusu delik kotu götürmekten utandıkları için iade etmiyorlar.mutlaka hemen iade edin. şimdilik benden bu kadar ahmet beyin konu hakkında geri dönüşünü bekleyeceğim ve konun takipcisi olacağım, sizde olun.

  edit 8 : başlığı 21 eylül 2018 açmıştım, 24 eylül 2018 ahmet bey ile durum hakkında konuştuk. o günden beri sorunun çözümü ile ilgili herhangi bir geri dönüş yapmadılar. satın alırken bir daha düşünmenizi öneririm. (03.12.2018)
 • tam bir kurnazlıktır.
 • kotlarımın hepsi mavi. hiç böyle birşeye denk gelmedim. gayet memnunum.
 • her terzide o ağ yırtığını dikemiyor. bir terziye pantolonu ağ yırtılmasından dolayı verdim terziden çıktıktan 100 metre sonra çöpe attım. üsküdar'da bir terzi hiç belli olmayacak şekilde orjinalinden daha sağlam bir şekilde o ağ yırtılmasını dikiyor.
 • konu sahibi ile aynı şeyleri birebir yaşadım son 3 pantolonumda ikisini diktirdim mutluyum
 • incelemeye yollarsanız değişim yapıyorlar. malzeme kalitesi tartışılabilir ama müşteri hizmetleri anlamında fena değiller.
 • son 4 pantolonum ağından yırtıldı. sonuna kadar katılıyorum. ses çıkartmamız şart.
 • helal olsun, sonunda biri duygulara tercüman oldu. yıllardır aynı dertten muzdaribim. kıvançlı mıvançlı götüm gibi reklamlara milyonlar harcıyacaklarına doğru düzgün pantolon üretsinler. planlı eskitmenizi de sikeyim ayrıca. bunlar zamanında yerli marka, vatan millet şov yapan adamlardı.

  edit: olayı hala kiloya bağlayan mercimek beyinli baldırologlar var. kapitalizmin yumuşattığı beyninizle aldığınız her türlü ürünün neden en fazla 3-5 senede kullanılamaz duruma geldiğini düşünememeniz normal.
 • götten o götten. benim göte de kot dayanmıyor. her markanın her kotu aynı yerden eriyor. mavi diğerlerinden daha çabuk eskiyor da diyemem.
 • son 4 senedir mavi'den giydiğim kotlarda malesef aynı problemi yaşıyorum. boy kilo orantısına göre son 1.5 senede kilo almış olsamda daha önceden fit bir vucuda sahipkende aynı sıkıntılardan muzdariptim. bende bir ibnelik var diyordum, demek ki ibnelik kıvançtaymış.