şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insanlık halleri'nin sözüyle müziğiyle en güzel şarkısı.
 • kendi beyanatlarından ve hallerinden de şarkı yazmaktan artık tatmin olmayan teoman'ı son zamanlarda en çok tatmin eden şarkılarından biridir kanımca.

  mavi kuş ve yüzünü döken küçük kız'ı sürpriz bir şarkıda karşılaştırıp kendinden de dizeler katarak ortaçgil'i ne kadar dikkatli dinleyip özümsediğini belli etmiştir.

  ve yine mavi kuş gibi çok da popüler kültüre ulaşmamış güzel bir şarkıya, zaten popüler kültüre ulaşmamışken bir şarkısında yer vermesiyle (daha önce de çölde çay vakası vardı) bu işi ne kadar da kendi için yaptığını göstermiştir.
 • 2:44'te başlayan sözsüz kısmını dinler dinlemez muse'un absolution albümünden blackout parçasını hatırladığım güzel teoman şarkısı. oldukça sağlam bir çağrışım yapıyor, ama bu parçanın dinlemeye değer olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabi.
 • tanıdık bir şeylerin oldugu aşikar olan şarkı.. huzur veren hafif müzigiyle, dışardan suclu görülen ama iç dünyasında çaresiz kalan zavallı bir adamın sözleri.. evet, yüzünü dökme dediğimiz küçük kız bu sözlere ne cevap verirdi diye bir düşünce kaplıyor insanı..
 • pek şeker ve samimiyet kokan bir teoman hali.
 • daha ilk dinlemede kahkahalar atmama sebep oldu. hani teoman arkadasim olsa, kankam olsa soyle ensesine hafiften vurup "ulan gotelek, gene yapmissin yapacagini" demek isterdim. gerci sarkida dedigi uzere ask sicili kirli bir adam, sakat bir hareket olur, ayri mesele.

  mavi kuş'la yuzunu dokme kucuk kiz'i birlestirip giris muzigini de yagmur'dan almasi yetmiyormus gibi, "pek iyi olmadı şarkı, boş vereyim/ gel hadi “ortaçgil” dinleyelim" diye burdan ortacgil'e baglamasiyla sahane ters kose yatiriyor. guzel de asik olmus, belli.

  de, "yoksa yarın sabah uyanıp ayılınca/ utanacağım şeyler söyleyebilirim şimdi" kismi mevcut imaja uymamis. ulan daha bir album once aksin bacaklarindan oluk oluk'tuk, ne zaman soyledigin seylerden utanmaya basladin? teoman bebegim, buna kargalar bile guler, rica ediyorum kisiligin altini dolduracak sozler yazalim.

  http://www.youtube.com/watch?v=7h0ljaqzhgg&nr=1
 • ilk 9 saniyedeki ritm ve enstrüman başka bir şeyi anımsatıyor sanki.yerli bir filmde kullanılan bir soundtrack gibi bişi..

  buldum editi: dondurmam gaymak filmindeki falci soundtrack imiş..
 • hakkinda soyleyecek cok seyim var, ve fakat kelimelere dokemiyorum bir turlu. teoman cok iyi is cikarmis da, bana soyleyecek bir sey kalmamis. **
  coşmus kalbim, of nal gibiyim!
 • insanı dinlendiren, sevindirik gibi yapıp hüzünlendiren bi yanı var şarkının. bir şekilde beyinle yürek arasında bir yakınlık kurmuş tertemiz. leziz olmuş, çok leziz... söz & müzik teoman.