şükela:  tümü | bugün
 • karakter sınırlaması olamasa mavi marmara'ya binmekten son anda vazgeçen akpli vekiller olacaktı ya, neyse.

  gazze'ye doğru yola çıkmayı planlayan ama nedendir bilinmez son anda vazgeçen vekillerdir.
  sonuç:

  (bkz: iç politika şovunun katliama dönüşmesi)
 • sivil olmak sadece "asker" olmamak değildir! sivil olmak yasama-yürütme-yargı erklerinden tamamen izole olmaktır aynı zamanda!

  bu yüzden, mavi marmara "sivil" yardım götürdüğünü iddia etmekteyken yapılması gereken buydu zaten, vekillerin binmemesi gayet yerindedir. gemilerde başka ülkelerde parlamenter vardı elbette yalnız ihh türkiye tabanlıyken, siyasi olarak islamî çizgide "hükümet"teki bir partinin milletvekilinin gemide olmasıyla, avrupalı bir parlementerin olması aynı değildir.
 • --- spoiler ---

  ''altan tan, mit’le ilgili ilginç bir iddiada daha bulundu. bugünlerde başbakan adına ‘nara atan’ bazı milletvekillerinin ve bir köşe yazarının 9 insanın hayatını kaybettiği mavi marmara’nın gazze seferine katılmaktan son anda vazgeçtiklerini belirten tan, “bazı ak partili milletvekilleri ve bir malum yazar, gazze’ye giden gemiden antalya’da indi. mit istihbaratıyla son anda gemiye binmeyen bu kişiler kimlerdir? başbakan bunları açıklasın. gazze’ye bir gemi kalksın; başbakan, davutoğlu, ak partili milletvekilleri ve o malum yazar binsin, ben de hemen bineceğim.” diye konuştu.''

  --- spoiler ---

  http://gundem.bugun.com.tr/…ciklansin-haberi/934318
 • evet evet istihbaratları kesin sağlammış
  (bkz: mavi marmara giderken içindekiler bize mi sordu)
  belli ki gemi sırf geçici* mağduriyet konusu olsun diye gönderilmiş!
 • isimleri açıklanmalıdır
 • doğruluğu hakkında yeterli haber, kaynak bulamadığım, açıklanmaya muhtaç olay ve kişiler.