şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şişli belediyesi'nin vatandaşların her tür şikayet/talep/başvurularının yapılabileceği bir site. lakin başvuru'ya tıklayınca site göçüyor, ayrı.

http://mavimasa.mng.com.tr/
  • ankara büyükşehir belediyesi'nde de bulunan, ankara içi sabit telefon hatlarından 153 tuşlanarak ulaşılabilen "masa"
  • ankara büyükşehir belediyesi nin sıhhıye meydanın tam ortasında hizmet veren yeri. bu masa millet şikayetlerini isteklerini görüşlerini iletsin diye kurulmuştur fakat ne zaman ki büyükşehir belediyesi şikayet edilmeye yeltenilir karşınızca görüşlerinizi yazmakla görevli kişi birden belediyenin avukatı kesilir bu şikayetinizi yazamam ancak otobüslerle ilgili şikayetiniz varsa onları dinleyebilirim der. ayrıca kapısında bekleyen güvenlik elemanları niye geldiniz diye sizi karşılarlar insanın seni şikayet etmeye geldim diyesi gelir.
  • kadıköy belediyesinin vatandaş destek servisi.
    sorularınıza, sorunlarınıza yanıt veriyor, çözüm getiriyorlar.
    evinizin sokağındaki cam şişe toplama kumbarasının boşaltılmadığını yazıyorsunuz, ertesi gün belediyenin arabası gelip kumbarayı boşaltıyor.
    süper bişey.
  • sorunumu ilettiğimde ertesi gün mail olarak yanıt verilmiş ve çözüme kavuşturulmuş kadıköy belediyesinin şaşırtan yardım hattı.
    kadıköy de yaşamak bir ayrıcalıktır mottosu ile yola çıkmışlar ve son derece başarılılar.
  • şikayet türü kısmında ''romen vatandaş'' seçeneğinin de yer aldığı destek hattı.ilginç.
  • ankara büyükşehir belediyesi'nin vatandaşların belediye hizmetleri konusunda sorularını cevaplasın diye kurulmus hizmeti. ama simdiye kadar hic bir soruma yeterli bir cevap alamadim. su arizayi arayincada bu masaya baglaniyorsunuz. baglaninca operator soyle bisey diyor: "ankara buyuksehir belediyesi mavi masaya hogeldiniz simdi uzmanimiza baglaniyorsunuz"
    uzmanlarin hangi konuda uzman olduklarini daha cozemedim. 3 gundur sularimiz kesiliyor, bugun gelir deniliyor gece 11 gibi geliyor,sabah gene yok. ben bu mavi masayi aradigimda da uzman kisi bana "evet dogrudur kesilmistir" diyor, evet ya beni onayliyor, kendime inanip rahatliyim diye yapiyor herhalde bunu. super uzmanım, canım uzmanim. ne zaman gelecek, sorun ne hicbirsey diyemiyor, soruyorum bilmiyor. soyle diyor mesela "bugun gelir herhalde", "bize de soylemediler" giibi. ya ona da soylememisler, yazikkk.
    ankara buyuksehir belediyesi mavi masası hizmette sınır tanimiyor.
  • mavi masanın şikayet kısmında "kedi şikayeti" gibi bir alternatif de mecvut. sokak köpekleri gece gezmelerini çete misali gerçekleştirirken, havlamaları gecenin sessizliğinde yankılanırken; gündüz gözü ile tek başına dolaşan kedileri kim neden şikayet eder, ya da etmiştir merak ediyorum.
  • trabzon'daki versiyonu bordo mavi masa'dır. vala bak, dün gördüm.