şükela:  tümü | bugün
 • marmaris datça yolu arasındaki bozburun ve selimiye sapağında bulunan çok iyi bir pideci. tahinli ballı pideyi özellikle öneririm.
  http://mavipide.com/index.html
  not: 3 yıllık ukteymiş doldu...
 • hürriyet'in cuma ekinin "en iyi 10 yol lokantası" arasında yer alan ve bu yıl marmaris-datça yolu üstüne taşınacak olan mütevazı pidecidir.
 • kozlenmis patlican ve kusbasili pide adi altinda muhtesem bir lezzeti monusunde bulunduran pideci. ayrica gecen yil yeni yerlerine tasindilar. artik yaninizdan akan kucuk bir akarsu ve agaclarin golgesinde pidenizi yiyebiliyorsunuz.
 • ekşiteker marmaris buluşmasının bana göre en iyi mekanıydı...
  lodos ve yağmurla geldiğimiz marmaris'te bize inanılmaz bir öğle yemeği yaşattı.
  köz patlıcanlı kuşbaşılı pideyi mi anlatsam, tahinli pideyi mi yoksa güveçte köfteyi mi...
  hepsi mükemmeldi, hele ki ara sıcak olarak birer tek lahmacun soktuk ki o da efsaneydi.
  ortaya gelen ikram salatasının zeytinyağından havucuna kadar da acayip lezizdi, ben insanlıktan çıktım 3 tabak yedim.

  ama o tahinli pide var ya, daha bişi demiyorum size...

  gidin görün yiyin...
 • ballı elmalı muzlu pidesi kesinlikle denenmesi gerek pideci.
 • datca yolu uzeri hisaronu mevkiinde bulunan bir lezzet harikasi... ozellikle kiymali ve tatli olarak balli tahinli muhtesem...pidenin uzerine bakir fincanlarda kahve icmeyi de unutmayin, afiyet olsun :)
 • sırf marmaris tarafına, o kadar yola o şahane pidelerinden yemek için bile gidilir. fiyat performans açısından da gayet makuldür. kazıklanmadan yer ve çıkarsınız.
 • yemek'ten önce kahve içen birisi olarak öncelikle söylemeliyim ki, böyle lezzetli pide yapan bir yerin, kahveyi kuru kuru getirmelerini biraz garipsedim. lokum yok su yok. ancak bakır kapta gelip sıcaklığını ve lezzetini koruması adına da diyecek bir şey yok.

  yemek için öncelikle közlenmiş patlıcanlı kaşarlısını ve kuşbaşılı pidesini tavsiye edeceğim. kıymalı pideyi bütün pideciler yapıyor zaten.

  mekan, yol kenarından normal bir restaurant gibi görünse de, yemek için oturduğunuz masaların yanından dere geçiyor. haliyle estetik açısından da iyi görünüyor.

  yemek üzerine tatlı yerine künefe söyleyeceğinize, bir pide daha söyleyin ama elmalı-ballı-muzlu ya da ballı-tahinli olsun derim size.
  ben elmalı ballı muzlu yedim ve elma-muz ikilisinin üzerine tarçın da gayet güzel durmuş. ilk olarak şaşırabilirsiniz belki, pide yerken elma bal muz ne alaka diye, ama mevzu yemek olunca önyargılarınız da yıkılacaktır eminim.

  alternatif olarak güveç ve damak tadınıza göre diğer pideleri seçmek de size kalmış.
 • yunan mitolojisinde zeus'un çok sevdiği ve tanrıların yiyeceği beğendili kuşbaşılı pideyi datça tarafındaki bu mütevazı dükkana armağan ettiği söylenir.

  ya da söylenmez, ama gidin yiyin. o kadar iyi.
 • net götü kalkmış mekan. pide 20 lira. ayrıca resmen küçük. doymanız imkansız. hepsini genellemeyeyim fakat belki de bize denk gelen garson biraz daha şansını zorlasa o haftayı hastanede geçirecekti.

  zaten girişte bir baktım hürriyet'e çıktık vay efendim şu sakallı amca bizi övdü afişini gördüm dedim boku yedik. ve cidden pide yerine bok yedik gitmekle.

  eskiden nasıldı bilmem ama bu satırları okuyorsanız koşarak geri dönün.

  o öve öve bitiremedikleri patlıcanlı-kaşarlı-kuşbaşılı denen pide de kesinlikle kötü. künefesini ise gidin bakkaldan gofret alıp yiyin daha iyi diyecepim kıvamda.

  akmayan su kenarında olduğu için sivrisineklerin ısırmadığı yerim kalmadı. bir noktadan sonra tecavüz mağduru gibi bıraktım kaşınmayı. olan oldu diyip soğuk bir su içtim. o su da damla marka. yarabbi ne yaptım ben?

  söylemesi ayıptır 200 küsür lira hesap ödedim. ve doymamış şekilde gittim başka yerde yeniden yemek yedim.

  bu bana ders oldu. size de olsun. şöyle iyiyiz böyle iyiyiz yazan yere gitmeyin.