• marmaris datça yolu arasındaki bozburun ve selimiye sapağında bulunan çok iyi bir pideci. tahinli ballı pideyi özellikle öneririm.
    http://mavipide.com/index.html
    not: 3 yıllık ukteymiş doldu...
  • hürriyet'in cuma ekinin "en iyi 10 yol lokantası" arasında yer alan ve bu yıl marmaris-datça yolu üstüne taşınacak olan mütevazı pidecidir.
  • kozlenmis patlican ve kusbasili pide adi altinda muhtesem bir lezzeti monusunde bulunduran pideci. ayrica gecen yil yeni yerlerine tasindilar. artik yaninizdan akan kucuk bir akarsu ve agaclarin golgesinde pidenizi yiyebiliyorsunuz.
  • ekşiteker marmaris buluşmasının bana göre en iyi mekanıydı...
    lodos ve yağmurla geldiğimiz marmaris'te bize inanılmaz bir öğle yemeği yaşattı.
    köz patlıcanlı kuşbaşılı pideyi mi anlatsam, tahinli pideyi mi yoksa güveçte köfteyi mi...
    hepsi mükemmeldi, hele ki ara sıcak olarak birer tek lahmacun soktuk ki o da efsaneydi.
    ortaya gelen ikram salatasının zeytinyağından havucuna kadar da acayip lezizdi, ben insanlıktan çıktım 3 tabak yedim.

ama o tahinli pide var ya, daha bişi demiyorum size...

gidin görün yiyin...
  • kıymalı közlü patlıcanlı kaşarlı pidesi benden tam puan almış pidecidir, fiyatlar da hiç fena değil.
  • ballı elmalı muzlu pidesi kesinlikle denenmesi gerek pideci.
  • ramazanda marmara denizine yapilan betimleme.
  • datca yolu uzeri hisaronu mevkiinde bulunan bir lezzet harikasi... ozellikle kiymali ve tatli olarak balli tahinli muhtesem...pidenin uzerine bakir fincanlarda kahve icmeyi de unutmayin, afiyet olsun :)
  • sırf marmaris tarafına, o kadar yola o şahane pidelerinden yemek için bile gidilir. fiyat performans açısından da gayet makuldür. kazıklanmadan yer ve çıkarsınız.
  • yunan mitolojisinde zeus'un çok sevdiği ve tanrıların yiyeceği beğendili kuşbaşılı pideyi datça tarafındaki bu mütevazı dükkana armağan ettiği söylenir.

ya da söylenmez, ama gidin yiyin. o kadar iyi.
hesabın var mı? giriş yap