• toplumsal baskının cinsiyeti olmadığına minik bir örnek yaratan konudur. sadece mavi renk değil tabi, erkekler için herhangi bir renk aynı tepkiyi görür ama hani mavi olunca biraz daha normal karşılansın bekliyorsun, yok.

sakalı kessen "ay çok parlak olmuşsun", azcık saç uzasa "git kestir bu ne böyle", şort giysen "erkek adama yakışıyor mu"... hani bir kere söyle bitsin, adam sanki var oluş amacı seni düzeltmekmiş (kime göre, neye göre) gibi kendine görev belleyip her gördüğü yerde bık bık bık konuşuyor. kaç zamandır saçları boyatmak istiyorum, ki doğru tonda mavinin muhteşem durduğunu düşünüyorum, ama sırf milletin şu saçma salak tepkilerini çekmemek için bulaşmıyorum.

size ne yav. siz kendi götünüze bakın.
  • emniyetevler metroda saçını griye boyatmış 16-17 yaşlarında bir eleman görmüştüm. ırsi beyazlama falan da değil. hani x-men'de quicksilver karakteri var ya. eleman o karakterin kısa boylusu işte. surat falan da aynı. saç modelini de muhtemelen onu görüp aynı formata sokmuş. eleman günlük hayatta cosplay'in kitabını yazmış. her türlü şekli şemali gördük yalnız bu eleman harbiden efsaneydi.

bir de böyle işlere laf eden tipler ağır kolpacıdır. serbest olsa ya da kitle o tarafa devinse göt yanak kısımları kesik deri pantolon ve tasma giyecek potansiyel taşıyan tipler fesatlık yapıyor.
  • beyblade'deki kai.
  • insanların ibne falan demesine bakma kardeşim o cesaretleri olmadığı için yapamıyorlar. justin bieber yarın saçlarını maviye boyasa seni eleştiren adamlar gider ertesi gün maviye boyatır.

üniversitede küpe takan elemanları tenhada sıkıştırıp döven ülkücüler birkaç yıl sonra küpe takar olmuşlardı. oradan biliyorum.
  • cesaretinden dolayı tebrik edilmeyi hak eder.

2001 yılında ankara'da bir nikah kokteyline davetiydik. orada vişne çürüğü rengi saçları olan bir genç vardı. o kadar da iddialı ve güzel görünüyordu ki saçları, memlekete döndüğümde ilk iş saçlarımı bu renge boyatmak olacak diye karar vermiştim; fakat bir gerçeği atladığımı döndüğümde fark ettim.

(bkz: mahalle baskısı)
  • anime karakteri olabilir.
  • biriniz de yazmamışsınız: korelidir.
  • benim de bir zamanlar olduğum erkek. yaklaşık 1 buçuk sene öncesi sanırım. çocukluğumdan beri hayalimdi. ben daha 12-13 yaşındayken(22yim şu an) mavi saç diye bi kavram pek yokken photoshop'ta saçımı maviye boyamayı öğrenmiştim, maviye boyardım kendi fotoğraflarımda saçımı. ve ulaşılabilirliği de olmaya başlayınca bir cesaret ve gazla boyadım. pişman olmadım, dikkat de çekmek istemiyordum, arada bere takıyorum o yüzden hatta. fotoğrafım bile çok yok o dönemden. sadece istemiştim çocukken ve yaptım, oldu bitti.

bunun dışında ilginç ve hoşuma giden bir olay yaşadım o saçlarla. bir arkadaşımla marketteydik. o da sakal genetiği çok iyi olan bayağı gür ve fazla sakalı olan bir arkadaşımdı. onunla bizi gören iki amca aralarında şu muhabbeti yaptı: "bak gençler şöyle kaba kaba sakal bırakacaklarına böyle saçlarını boyasınlar daha güzel" demişti. yaşlı bir amcadan böyle bir söz bayağı şaşırtmıştı beni ama mutlu da etmişti. bence de ışid sakalı yerine saçlarını boyasın erkekler.*
  • 13-14 yaşlarında basket turnuvası için 3 arkadaş spreyle saçlarımızı kırmızıya boyamıştık, maç sırasında terleyince saçımızdaki boyalar hep gözümüze akmıştı. maçı da sırf bu yüzden kaybedince iyice sıkıntı olmuştu.
    bu da böyle bir anımdı.

siz siz olun saçları maviye boyamadan önce götümüze kaçabilir mi diye iyice bi düşünün.
hesabın var mı? giriş yap