şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir şarap çeşidi. bu günlerde sosyal medyada sevgililerini kocişlerini tagleyip "bundan istiyorum" yazan kezbanlarımızı görmeye neden olacak buluş.
  • kırmızı ve beyaz üzüm karışımına organik boya ve tatlandırıcılar eklenerek üretilen şarap.
  • tıpkı mavi gül gibi doğal olmayan, itici şarap.

özenti ve sağlığını önemsemeyen kitlenin favori içeceği olmaya aday. içmem, içirtmem.

sevenleri zıkkımlansın.
  • bir ispanyol şirketi tarafından üretilen yeni bir şarap türü.

http://www.bbc.com/turkce/vert-tra-38052594
  • genelde içeriği pazarlamak için görsellik kullanılır; bu üründe ise tam tersi durum söz konusu olmuş. bakın bu postyapısalcılıktır, saygı duyacaksınız.*
    şarap, üreticilerin değil tasarımcıların meydana getirdiği bir ürün. kendileri de söylemiş, ''biz şarap üreticisi değiliz'' demişler. maksat yenilik olsun. bu halde modern sanat galerisinde de sunabilirlerdi eseri, insaf etmişler.
    hedef kitlesi 30 yaşın altında, sosyal medya meraklısı, sanatçı, tasarımcı, dj gibi meslek erbabıymış. -sen daha fazla okuma istersen hayri abi-
    şişe fiyatı 8.26 euro; ama stokta yok.

neyse, ülkemizde yaygın bir eylem olan sunum çılgınlığının farklı meta arayışına çare olabilecek bu sentetik şarabı kahverengi koltukla, yeşil tepsiyle kombinlediğinizde fotoğraflarınıza sofistike bir görüntü kazandırabilirsiniz. yalnız oda aydınlatmasında beyaz yerine sarı ışığı tercih edinsjhdklagdfk
    anne bana niye almıyorsunuz, niye bizde yok diyenler blue lagoon içmeye devam etsin.
    ortamlarda mavi şarap içtim dersiniz, kim bilecek.
  • gïk adı ile piyasaya sürülmüş.

"ispanya'da şarap ile kültür arasında yüzyıllardır değişmeyen bir bağ var.
    burası gelenekleri yeniliklere tercih eden bir ülke. ama gïk bunu değiştirmeye çalışıyor. biz bir bardak şarabı zevkle içmek için binlerce kuralı bilmek zorunda olmayan normal insanlara hizmet ediyoruz."
    aritz lopez

"bugünlerde hiçbir şey katılmayan ve çıkarılmayan şaraplara yönelim var. mavi şarap kısa sürede ciddi şaraplar listesine girecek görünmüyor. ama yakında her şarapçıda yerini alması beni şaşırtmaz."
    chad wals