şükela:  tümü | bugün
 • kadin ve bebekler tarafindan istem di$i salgilanan bir sivi.. genel olarak vucudun gucunu du$urur bu yuzden kadinlar voleybol oynayamaz, bebekler emekleyemez.. bu sivi altigen bir doku icine hapsoldugunda jele donu$ur daha sonra jole olarak degerlendirilebilir.. jole aslen bu sivinin jelle$mi$ haline denir..

  bebekler bu sividan bir seferde 2 bardak salgilayabilirken kadinlarda bu miktar 1 bardaga yarim bardaga du$ebilmektedir..

  sivinin pis bir kokusu vardir parfumle geci$tirilir. i$levi ise partide baloda gucluk cikarmaktan ote degildir..
 • iki ayri bez e e$it miktarda dokulmesiyle unludur,bir bezden ta$arken digerinden ta$mamasi onu reklam piyasalarinin en aranan suyu haline getirmi$tir..bilinen tek filmi olan mavi gol filminde suya rengini vermi$ ve gonullere taht kurmu$tur..
 • ped reklamlarının olmazsa olmazlarından. neden mavi oldugu henuz tam olarak kanıtlanamamıştır.

  kadınların üreme fonksiyonları ve ürünleri hakkında yanlış bilgilendirmeye neden olabilecek hede.

  "anne senin kanın mavi mi...eee o zaman sen fenerbahcelisin...hani cimbomluydun!!"
 • bu suyun bebek bezi ve ped reklamlarında başrolde yer almasının sebebi, reklamların bire bir gerçeklik esas alınarak yapıldığı takdirde izleyicileri tiksindirme, mevzubahis ürünü alışveriş reyonlarında gördüklerinde hedef kitlenin köşe bucak kaçma olasılığı olmasındandır.

  düşünün, ailecek sofrada oturulmuş, show tv ana haberdeki hayvanlar alemini izleniyor. birden araya reklam giriyor, kadının teki elinde bir pedle gelip "bakınız ne kadar da koruyucu" diyerek tüp içerisindeki hafiften pıhtılaşmaya başlamış kanı bocalıyor pedin üzerine. kan görünce fenalaşan izleyiciler iptal oluyor, geriye kalanlar olayın şokunu atlatamadan diğer reklam başlıyor: bu sefer de başka bir kadın gelip bebeğinin bezini değiştirmeye yelteniyor, "öff bu bezler de bebeğimi hiç rahat ettiremiyor" diyerek üzerinde kahverengi topaklar oluşmuş boklu bezi kameraya gösteriyor (bez yere dikey açıda tutulduğundan bok topaklarının yavaşça aşağıya doğru kaydığını hayal ediniz). belki belli bir kısım izleyici eğlenecektir bu reklamları görünce, ama çoğunluk göz önüne alındığında bok ya da kan görüntüleri pek de çekici olmayacaktır.

  böylesine gerçekçi, ve tüketiciye karşı dürüst reklamlar yapılmamasının sebebi işte bu tiksinçliği engelleme kaygısıdır a dostlar. ha tabi şöyle bir şey de var (bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
 • simdi;

  - kirmizi olursa kani cagristiracaktir, bilincli (!) tuketiciler buna itiraz edeceklerdir.
  - sari olursa sidigi cagristiracaktir, yine bilincli (!) tuketiciler buna itiraz edeceklerdir.
  - yesil olsa sumuk-kusmuk arasi birsey olur, igrenctir, bilincli (!) tuketiciler bunu da sevmezler. hem, radyoaktif bir olayi vardir yesil sivinin. bazi durumlarda sidigin yesil renkte ciktigi da bilinmektedir.
  - mor olsa disko havasi verir.
  - kahverengiyi zaten eliyoruz.
  - siyah olsa da olmaz, zira gotikler bu renkte iser, bu renkte kanar, bu renkte sicarlar.
  - beyaz veya gri ise neyi cagristiriyor hepimiz biliyoruz.

  en iyisi mavidir.
 • mavi renk; hijyen, saglik, ferahlik gibi cagrisimlar yapan, rahatlatici bir renktir. insanlar uzerinde olumlu bir etki yaratir. kirmizi'nin icerdigi heyecan ve gerilim yoktur. dolayisiyla adet ile ilgili olan kanama, agri, kotu koku gibi ozelliklere en uzak hissi yaratir. bayanlarin da ihtiyac duydugu sey budur. yoksa kimse kotu, rahatsiz edici duygular uyandirmak istemez, ozellikle bir hizli tuketim mamulunun reklaminda.
  bebek bezi reklamlari da yine bayanlara hitap etmesi bakiminda ayni etkilerin yaratilmasinin uygun oldugu bir reklamdir..

  ote yandan, mavi su, mavi bir gogun altinda, belki yesil ormanlarin kiyisinda bir golun hayalinizdeki yansimasidir. bu gol ozellikle bir sarayin* kiyisinda olabilir. ve siz kendinizi hayallerden anilara yolculuk ederken bulursunuz o sularin icinde.
 • o kadar karşı çıkmamıza rağmen sevgili italyanca hocamızın kızına koyduğu ad. hayır kadın öyle hipotezlerle geldiki karşımıza biz de bi yerden sonra susmak zorunda kaldık. ne diyeyim allah analı babalı büyütsün :)
 • ayyaş parti insanları arasında blue curacaoya verilen isimdir bu.