şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: allianoi)

"masal der ki; tılsım, su perisinin elindeki kristalde. ey, dolunay masalcısı, yol kesenler yanı başında su perisinin. görmeyi bilmeyen insanların elinde yanlış anlaşıldı bütün bilgiler.
    kırmız kitabı yeniden bulan kişi, su perisinin orada durmasının gerçek nedenini yüzyıllar sonra anlayacak.
    git ve kurtar allianoi'nin yer altı kentini. su için doğdu su için yok olmasın!
    öncelerin öncesinden, mavi zamanlardan geldi bu masal sizlere. elinizi çabuk tutun çocuklar, tez büyüyün, dürüst düşünün. yağmacılar doymazlar azla buzla, tuz dökerler yaralara.
    şunu bilesiniz; erişilmez köşelerde, dağların içinde yatıyor kayıp şehirlerin gizemi. peşinde hep onlarca harami."
  • ilkokulda okuduğum, hayalgücümün gelişmesinde büyük rol oynayan kitap. geçen gün kordonda bir kızın elinde gördüm, yeni baskısı, kapak elbette maviliğini koruyordu.
    okula gelen kitapçı bu kitap için yaşımın küçük olduğunu, üst sınıflara sattıklarını söylemişti, sınıf öğretmenim nurgüle az yalvarmamıştım bana o kitabı alması için. o zamanlar bıraksanız aşk ve gurur'u bile okuyabilirdim, öyle bir azim.
    ilya ismini de bu kitaptan öğrenip, uzun yıllar nick olarak kullanmıştım. bunda, kızkardeşimle adlarımızın ilk iki harflerinin ilya kelimesini oluşturuyor oluşu da büyük bir rol oynuyordu.
    ah çocukluğum, ne güzel geçti öyle. ben ve kitaplarım, eve ansiklopedi taşıyan canım annem ve sümüklü kızkardeşim.