• aldiği ciddi hasarı gözlerimle görmeme rağmen alelacele sivadilar ve yangından mal kaçırır gibi bir rapor yayınladılar
    hasarların kapatılma aşaması: görsel
    rapor: görsel
    edit: video buldum arkadaştan.
    https://streamable.com/ewjas1

o kadar alelacele bir rapor ki, deprem ve rapor tarihi, ikisi de "cumartesi" olarak düzenlenmiş.

5 yıllık binada bu kadar patlak nasıl oluyor aklım alamadı. benim denizin dibindeki 50+ yıllık apartmanimda tek bir siva patlağı dahi yokken...
  • 20 tl'ye kahve içerken, malayla harç karan, yövmiyesi o kadar olan işçilere gülümseyebildiğiniz sempatik mekan(?)

beyaz yakalı yakalamacı. oooo mavi yakalılar da gelmiş...

tv'de her banka reklamı gördüğümde o kadar mutlu oluyorum ki, "batırın lan hepsini, zükün alayının ebesini" diye gaza bile geliyorum.

aklıi drone gibi 10 metrede dolanan canım kardeşim.
  • şaka gibi alış-veriş merkezi.deprem sonrası asla bir daha ne giderim ne çevremden kimseyi yollarım. hayır çatlakları alelacele sıvadığınızı duymuştum ama yapının sağlam olduğuna dair aldığınız raporu yayınlayarak bizimle dalga mı geçiyorsun arkadaş. firmanın mail adresi hotmail.com, deprem cumartesi değil cuma oldu... bu nedir arkadaş üç kuruş kazanma hırsıyla insan hayatını hiçe sayan müteahhitlerden ne farkınız kaldı?

mavibahçe raporu
  • atakent-mavişehir-çiğli aksında trafiğin ebesini bellemiş, park sorununu sorun olmaktan 3 tık öteye taşımış, halen inşaat halinde olmasına karşın açıkça belli ki para yedirilmek suretiyle açılış yapılmış tüketim embesili insanların yeni mastürbasyon merkezidir.böyle sınıf atlayacağız zaten aq pis dünyasında...
  • açılmasına yakın zamanlarda mavibahçe alışveriş ve yaşam merkezi diye reklamlarını görünce ulan avm işte ne yaşam merkezi diyodum.
    tabi açıldıktan sonra alışılagelmişin dışında olduğunu fark ettim. hele dün jazz festivali ile alışverişi bırak tam anlamıyla yaşam merkezi olmuştu. katlanan sandalyesini kapanlar çimlere yerleşmiş macrocenterdan şarabını birasını almış yudumluyordu millet. alsancak bostanlı sahilden farksızdı
  • "içinde izmir var" sloganıyla açılmış avm.

dışında da olsaydı keşke biraz...

hayatımda gördüğüm en kötü mimari olabilir, abartmıyorum.

not: mimarsporluyum.
  • bir denetim firması tarafından resmi yazı dili kullanmak yerine sanki karadenizli müteahhit "yaz kızım" demiş ve yazılmış havasında bir resmi rapor ile sağlamlığı konusunda ikna edilmeye çalışılan avm. öyle bir resmi rapor ki diplomatik dilden fersah fersah uzak.
  • bir çok avm projesinde çalışmış bir inşaat mühendisi olarak söylüyorum, burası türkiye'deki en güzel avm. bi kere ortadaki avlu, yeşil alan konsepti çok güzel düşünülmüş. o yüzden avm lerdeki kapalı ve kasvetli restaurantlarla hiç ilgisi olmayan, yeşile bakan bir mekan tasarlanmış. insan yalnızca alışveriş için gitmiyor, gidip takılıp kahve-içki içip yemek yiyebileceğin bir mekan mavibahçe.
    ayrıca bir çok avm de karşılaşılan havalandırma sorunu da yok.
    isteyen gidip alışverişini yapıyor, isteyen mekanlarda takılıyor. ferah, mis gibi ve çok iyi tasarlanmış bir avm.
  • bulunduğu bolgenin trafiğini skip atan avm. yatirimcisindan, imar veren belediyeye hepsinin sulalesine en derin saygilar sunarim.
  • buranin otoparkini dizayn eden mimara da o kolonlari konumlandiran muhendisi de her hafta sevgi ile anıyorum.

kör kuzenim bundan daha iyi çizer şu amk mun otoparkini.
hesabın var mı? giriş yap