1. $ehrin en alakasiz noktalardan bile gorulebilen, deniz kenarinda kurulmu$ dev site.. karsiyaka bostanli'da izmir'in en pahali bloklari, ortasindaki egs park icin gidildiginde kiskanclik krizi gecirilen hedehodo.
 2. yeni villalar yaptılar deniz kıyısı tarafına... cıvık cıvık renklere boyadılar bi de.. cart turuncu sarı filan. ne kadar kötü renk buldularsa kullanmışlar. berbat olmuş. bütün görüntüyü mahvediyo. mavişehir bloklarını çatısından izmiri seyretme zevki apayrıdır. izmirde oturanların yapması şiddetle tavsiye...
 3. tas yigini evler toplulugu.
  estetik degeri sifir ama manzarasi super. orada yasayan cocuklar sansli. istedikleri kadar hoplayip ziplayacaklari alanlari var. tas yiginlarinin arasinda yesillikler de yatistirici bi etkiye sahip.
  ayni zamanda ust kattaki komsunun sabah bogazini temizlemesini duyabileceginiz kadar ince duvarlara sahip. üst katın telefonu calar siz atlarsınız telefon calio die, sabah saatleri calar, kapatın noolur diye inlersiniz...
 4. sports international ve egs park haricinde yerel halkın "florya" olarak adlandırdığı sahile de sahip olan site. gece arabayı çekip içmek güzel oluyor ama bir de şu bangır bangır arabesk dinleyen fakat buna rağmen şaşırtıcı derecede tiki görünüşlü liseliler olmasa.
 5. altında binaların boyu kadar demir kazıklar olduğu rivayet edilen , ataköy ve ataşehir ve diğer tüm emlakbank konutlarına benzeyen izmirdeki yüksek binalar topluluğu .
 6. geceleri,, deniz kıyısındaki yola sıra sıra arabaların çekilip içinde sevgiliyle yiyişilen,, hatta camları siyah bir toyotanız varsa dahada ileri gidip sevişilebilen,, izmirdeki toplu konut alanı..
 7. izmir'in en pahalı bölgelerinden olan mavişehir konutları, değme gökedelenlere taş çıkartacak uzunlukta olup, tüm pastel renkler kullanılmıştır dış cephelerinde, içlerinde pekçok hakim ve doktoru içermektedir..deniz kıyısına olan yakınlığı ve hemen ortasında egs park olmasıyla tüm bloklara rağman hoş görünen bir mekandır..carfeour ve çiğli kipaya yakındır..zeminde pek çok iyileştirme çalışmasına rağmen, bana hala şüpheli gelmektedir..zira bataklık islahı zor bir mevzuudur.
 8. 4.dönem milletvekillerinin bile oturduğu, yegane eğlence kaynağı langırt ve atariolan ama gece yarıları yengen yenilebilecek didim'de bir sahil sitesi...

mavişehir hakkında bilgi verin