şükela:  tümü | bugün
  • çocuk kitapları yazarı.

ayrıca frankfurt kitap fuarı, “onur konuğu türkiye” etkinlikleri kapsamında çok güzel bir etkinlik gerçekleştirmiş kişidir. wiesbaden -geschwister-scholl ilkokulu'ndaki okuma programında "evinden kaçan masal" kitabından "konuşan koltuk" isimli masalını okumuştur. hatta o kadar güzel okumuştur ki okuma etkinliğinin açılışını yapıp gidecek olan alman eğitim ve adalet bakanı jurgen banzer kendisini “gitmemiz gerek” diye uyaran kalem müdiresine "…masalın sonu gelmeden kalkmam, merak ettim. beklesin öteki toplantıdakiler biraz!" demiştir. ve ne yazık ki basımız bu heyecanı anlayamamıştır.
  • çılgın köpek metalika'nın yazarı. bugüne kadar duyduğum en ilginç isimlerden birine sahip yazar. ömrüm boyunca bir başka mavisel adına da rastlayacağımı sanmıyorum. eğer bir gün karşılaşırsam umarım bana çılgın köpek metalika'nın adının hikayesiyle birlikte kendi adının hikayesini da anlatır.
  • (bkz: mavi selyener)
  • (bkz: mavis elyener)
  • fabisad üyesi.
  • çocuk edebiyatı yazarı. yazıları çok samimi ve akıcı. eserleri bir solukta okunan cinsten. her çocuğun eserleriyle tanışması şart.
    benim favori kitabım, aytül akal ile beraber yazdıkları:
    kayıp kitaplıltaki iskelet 1

mavisel yener
  • 2017 yılında kyov çocuk edebiyatı yarışmasına başvurmuş yazar.

mavisel hanım bu ülkede yüzlerce genç yazar kitabını yayınlatmak, ismini duyurmak için yarışma arıyor. gençler yayınevlerine ulaşamıyor. bu ülkede yayınevleri çeviri eser basmaktan, sizin gibi yazarların kitaplarını basmaktan gençlere dönüp bakmıyor bile. sizler onlarca kitabınızla, 56 yaşınızla çocuk edebiyatında isminizi duyurmuş birisiniz. keşke gençlerin önünü açsaydınız...

"şartlar uyuyordu başvurdum" diyebilirsiniz, hakkınızdır doğru ama gençler...

gençler önemli değil mi mavisel hanım?

birazcık şansı hak etmiyorlar mı?

edit: instagramda kendini bol ödüllü diye tanımlıyor :)