şükela:  tümü | bugün
  • ` :ukteydim doldum`

hadisene gibi olmayana ergi mantığıyla türetilmiş bir kelime. mavileşmek anlamında herhalde ne bileyim. korkudan rengi benzi atmış, beyazlaşmış bir şirin'e söylenebilir herhalde.

- olm gargamel gitti, mavisene lan!
    -onun ben anasını avradını şirinleyeyim.
  • kendilerinden az önce haberdar olduğum, şarkılarını dinleyip pek beğendiğim güzel bir grup. tarzları hoşuma gitti. kendilerini şöyle tanıtmışlar sitelerinde:

"1997 lise sıralarında başlamış bir serüven...

o yıllardan beri bir çok etkinlikte şarkı söyleyerek görev alan tuğba okyay,
    sesiyle herkesin takdirini kazanırken, sahnedeki rahat ve kendine özgü muzip haliyle de izleyicilerin beğenisini kazanıyor.

m. emin öner ise çaldığı binbir türlü enstrumanla herkesi şaşkınlığa sokuyor. lisenin etkinlikleri sırasında birlikte çalışmaya başlayıp mavisene'nin temellerini atıyorlar...

zaman içinde üniversitelerin farklı illerde olması nedeniyle ayrı kalan ikili tuğba okyay'ın yurtdışında olduğu dönemde internet aracılığıyla yeniden bir araya geliyor. ilerleyen zamanda türkiye'ye dönüşle ivme kazanan mavisene, serüvenine daha tecrübeli ve azimli biçimde devam ediyor.

kendi stüdyolarını ankara'da kurduktan sonra öğretmenlik görevini yürüten tuğba okyay ve inşaat mühendisi olan m. emin öner, sık sık bir araya gelip şarkılar yapmaya başlıyorlar.

uzun zaman kendilerinden haber alınamayan ikili stüdyo çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde sürdürüyor. yeni şarkılardan oluşan bu çalışmalarını ise şimdi tüm sevenleriyle paylaşmak için buradalar."

şarkılarını sitelerinden dinleyin, bence beğeneceksiniz...

http://mavisene.com/
  • "sen gel de yine manasız bir kavga edelim. ağlarsam avut beni. sonra gülüşelim."

... gibi bir cümle ile şu şarkıyı hayatıma katmış bir grup. sakin sakin lafını sokuyor. canım ya...
  • cok cok guzel olmakla birlikte cok cok az parcalari olan muzik grubu.

nerdedirler, neler yapiyorlar bilmiyorum. biraz arastirdim ama inanmak istemedim. 2012den beri sadik dinleyicilerinden biriyim. youtube'da ki 20k nin kemik 2 3 k'si benimdir. neyse kafam guzel simdi. yarin devam edicem bu entry'ye.