şükela:  tümü | bugün
  • backstreet boys'u backstreet boys yapan adamdır, grubun bildiğiniz pek çok şarkısını bu arkadaş bestelemiştir. çakma versiyonu olan n'sync için de bir kaç şarkı yapmıştır vaktiyle. bu dönemde yaptıklarıyla üç yıl üstüste yılın bestecisi ödülünü almıştır. boyband döneminin sona ermesiyle, bestelerini kelly clarkson, katy perry gibi genç kadın popçular için yazmaya başlamıştır. rami, andreas carlsson, kristian lundin gibi diğer önemli pop prodüktörleriyle çalışır, isveçlidir.
  • 1994 yilindan bu yana cikmis tum sarkilari bu sahis yazmis. mesela katy perry'nin i kissed a girl sarkisini severmisiniz? onu da bu eleman yazmis: http://en.wikipedia.org/…tin_production_discography
  • 5 kez ascap yılın en iyi şarkısı ödülünü kapan, tam bir hit-maker. şu ana kadar hangi şarkıların altına imza attıgına şuradan bakabilirsiniz.
  • iki albüm yapıp toplam 32bin satabilmiş it's alive isimli funk-glam metal grubunun karl martin sandberg isimli elemanı'nın "sahne adı". bu güne kadar bilmiyordum baya hayret ettim.
  • hit müziğin babası. hangi şarkının radyoda popüler olacağını çok iyi bilir. ancak bu adamı tercih eden şarkıcılar bir şeyi gözden kaçırırlar. grammy bu adama asla ama asla ödül vermez. bir tercih meselesi gibidir. hit şarkıya karşılık grammy'den vazgeçmek.

katy perry'nin hiç grammy sahibi olamamasının ve taylor swift'in 2014 ödül töreninde yediği vurgunun nedenidir.
  • bu adam pop müzik dünyasını şekillendiren adamlardan biri bence. son 15-20 senedir pop müziği zirvesinde kim varsa, hangi şarkı varsa bu adamın eli değmiş oluyor.
  • adam adeta pop müzik prodüktörlerinin ilahı yahu. bu adam ölürse pop müzik batar bildiğin. adam hit makinesi. neye elini atsa güzel olur mu bir insanın? evet bu adamın oluyor.
  • isveçli başarılı prodüktör. kendisi şu aralar isveçin parlayan yıldızı (bkz: tove lo) yu keşfetmiştir. kendisine çok teşekkür ediyorum
  • insanlığı anlamış adamdır.
  • taylor swift - style şarkısını dinlediğimde, olm bu nasıl şarkı olmuş prodüktörü kim ki acaba dedim.
    max abi çıktı. şaşırdım mı ? hayır.
    başarılarının devamını diliyorum, bir ara türk pop müziğine de el atması dileklerimle.