şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • pilot gibi pilottur. millet göt korkusuyla gaza basmaktan çekinirken adam resmen hayatını ortaya koyup bir şeyler yapmaya çalışıyor.

3 kuruşluk iddia kuponuna herife laf söyleyen taş olur taş...
  • lew; it is too slippery...
    max; çekerim emaneti, sikerim adaleti.
  • imam şafii'ye sordular: "fitne zamanı hak yolda olanı nasıl anlarız?"

dedi ki: "düşman okunu takip edin. o, sizi hak ehline götürür."

düşman oku bizi sana yönlendirdi aslanım. bu sene mercedes'e karşı senciyiz.
  • eski mclaren pilotu bruno giacomelli bir ara röportajında verstappen'den şöyle bahsetmişti,

''verstappen 80'li yıllarda formula 1'de yarışıyor olsaydı muhtemelen 3-4 defa ölmüştü.''

verstappen'in psikopatlık derecesinde sahip olduğu hırsını daha iyi açıklayan bir cümle daha olamaz, arkada kalmaya asla tahammülü yok, ciddi anlamda adrenalin bağımlısı, sahip olduğu doğuştan yetenek ile bu hırsı birleşince yağmurlu ve yağmurlu farketmez, pistin en hızlı pilotu oluyor.

bugün 9.viraj çıkışında saçmalık derecesinde bir karar ile arka düzlüğe bile girmeden resmen ölüme kafa atarak perez'i geçmeye çalıştı, o geçiş öncesinde ne düşündü bilmiyorum ama ciddi anlamda korkunç bir kazaya yol açabilirdi, perez'in aracının oluşturduğu yağmur spreyinin arkasından viraja tamamen kör bir noktadan giriyor ve asla hız kesmeden geçmeye çalışıyor,eğer perez ayağını biraz gazdan çekse perez'in üstüne çıkacaktı resmen.

ayrıca bugün bana göre kendi elleriyle hamilton'a birinciliği hediye etti, pistteki tüm pilotlar int lastiğe geçmişken kendisinde 15 turluk durumda wet lastikler varken 2 kez en hızlı turu attı, pite girip lastik geçişini yaptıktan sonra drs'in açılması için biraz sabretse zaten pistteki en iyi tempo kendisindeydi, tek yapması gereken birinci pitten sonra lastiklerini mümkün olduğunca koruyup diğerlerinin pite girmesini beklemekti, verstappen perez'i kovalarken zaten vettel hamilton'u yeterince arkasında tutup yavaşlatıyordu.stroll de lastik değişiminden sonra temposunu kaybetmişti.

hamilton da mclaren döneminde bu tarz hatalar çok yapardı, özellikle button ile girdiği rekabette mental olarak berbat durumdaydı, geride kalmaya asla tahammül edemezdi ve bu şekilde dnf olduğu çok yarış oldu.fakat kendini muazzam biçimde olgunlaştırıp bugün 7.şampiyonluğu kazandı.

dediğim gibi,kendisinde hamilton'un çeyreği kadar sabır ve lastik koruma performansı olsa bu yarışı çok rahat kazanacaktı, eğer şampiyon olmak istiyorsa (2022 ile beraber bence en büyük aday) bu tarz hareketlerini olabildiğince törpülemeli, tabii ki henüz kendisi daha çok genç, bu tarz yarışlardan kesinlikle gereken dersleri çıkaracaktır, her şeye rağmen hala pistteki favori pilotum, kendisini severiz (babasını sevmezdim)
  • formula 1 istanbul 2020’nin mematisidir.
  • senin ben gelmişine geçmişine ne desem bilemiyorum, sivilceli suratını dağıtmak istediğim ergen! lütfen yani bir sefer de katletme ferrari'yi saygıdeğer kadının, annesine küfrettirmekten zevk alan evladı!

yani ne desem bilemedim ki şimdi; burnuna girsin senin "turned too sharp"! yani harbiden bu huur hariç tüm pilotlarda çelik gibi sinir var. ben olsam o temasın ardından yarışı marışı unutur, otomobili bu keratanınkine gömer sonra da ağzını burnunu dağıtırdım.

fia'nın artık bu işe bir çözüm bulması gerekiyor. yemişim dostlar alışverişte görsün misali yaptığınız ceza puanı uygulamanızı! bu kardeşimiz gibi zırt pırt kazaya neden olan şoförleri bir yıl boyunca men etsinler. şoför evet, bundan pilot mu olur yahu?

tanım: pazar keyfimizin içine eden dengesiz, babasının oğlu.

edit: ulan bu sözlükte millet kimlere ana avrat giydiriyor, aykut kocaman'a edilmedik küfür kalmadı ama ne hikmetse bizim entry siliniyor. anlaşılan ekşi sözlük moderasyonu ilkeye değil zevke, renge, tarafgirliğe göre hareket ediyor. hadi düzelttim küfürleri, canlandırmayın bakalım.
  • 26 turu geride kalan yarışta aracını en agresif şekilde kullanan pilot. bu agresifliğinin bedelini attığı spinlerle ödedi.

ama biz izleyiciler için zorlayan, arayan bir pilot olması sempatisini arttırıyor.
  • deli cesareti depreşmiş, 300 km/h üzerinde hız ile sollamak isterken spin atıyor ama vazgeçmiyor.
    lan hiç mi korkmadın? pist de kuruyor, yürü be deli oğlan
  • 2020 70. yıl dönümü grand prix'de takımın da stratejisiyle yarışın zevkli geçmesini sağlamış, harika bir performans göstererek yenilmez görülen mercedes'leri tokatlamış saf yetenek. yarış boyunca team radioda hamilton'nun ağlamalarını ve yarış sonrası toto wolff ve mercedes kurmaylarının asık suratlarını görmek beni zevkten dört köşe etti. lastikleri korumak amaçlı fazla asılmaması gerektiğini söyleyen yarış mühendisine "this is the only chance of being close to mercedes, i'm not just sitting behind like a grandma" diyerek coşturmuş, sevmeyelim de taşa mı dönelim dedirtmiştir.
  • kendisini neden mi sevmeliyiz?

son 3 tur kala rakibine 20 saniye fark atmış hamilton:

-arabadan garip sesler geliyor, vites şöyle böyle, lastikler vıdı vıdı, hava sıcak bok püsür.

son 3 tur kala rakibinden sadece 4-5 sn. önde olan verstappen:

-wohooo, nasıl yarıştı beyler iyisiniz di mi ölmediniz? elleri görelim beybiler ha bir de dezenfekte etmeyi unutmayın.