şükela:  tümü | bugün
  • rizatriptan içeriğiyle migren ataklarını 30 dakika gibi kısa sürede sonlandırabilen mucize ilaç.

http://www.otuzdakikada.com/
  • migrenime ilac gibi geliyor. aylavyumaksalt.

(bkz: triptan)
  • kesinlikle kullandığım en etkili migren ilacı. en azından benim doktorumun kullanım için söylediği şey şuydu:
    ağrının geleceğini hissettiğin anda al. ağrının iyice çoğalmasını bekleme. birden fazla alma, ağrı yokken alma.

bu basit döngüye uyulduğu sürece saniyesinde ağızda eriyen bu hapçık migren hastasını kedi kıvamına getirip mutluluktan mırlatabilir.
  • migren tedavisinde kullanılan ilaç.
    doktorumun tavsiyesiyle aldığım ama hala kullanmaya korktuğum ilaç. 3 tableti özel pakette, toplamda 6 tablet bir kutu.
    kusutu özel olunca korkuttu beni biraz.
  • ilk kullanmaya başlandığında etkili gibi görünse de 6 ay gibi bir süre sonunda pek bir işe yaramıyor artık bende. migren ağrısında ilk bi saat içerisinde bi hafifleme oluyor evet ama sonrasında yeniden artıyor.

bir de, 24 saat içerisinde maksimum 2 tane kullanılabiliyor; dikkat.
  • ağrı çoğaldıktan sonra alındığında malesef etkisi olmayan ilaç *,ama insan da hafif mi yoksa ağır bir atak mı geçireceğini bilmediğinden o güzelim kutuyu* açmak istemiyor.en temizi yatarken içip hemen uyumak. kalktığınızda ağrı geçmiş oluyor.
  • 3 gün geçmeyen baş ağrılarımdan sonra gözü karartıp nörolojiye gitmemin ardından çekilen tomografi de temiz çıkınca doktorumun atakların migren olduğuna karar verilmesi sonucu verdiği, verirkende dil altı hapı diye açıkladığı, kutusu paketi eksantrik olan minik bir ilaçmış kendisi daha bu gün tanıştım ancak böyle paketler falan janjanlı,sanırsın çok büyük bi hastalığın var yani. neyse henüz bir atak yaşamadım denediğim zaman görecez ne kadar işe yarıyor bu afilli ilaçcık.
  • evet 2 gün üst üste denedim ve bu ilaç mucize yarım saatte işe yarıyor gerçekten. şimdiden 6 adet ilacın 2 si gitti diye üzülüyorum. kutusundakiler bitmeden yedeklenmeli kesinlikle.
  • kendisiyle dün tanıştığım migren ilacı. kutusunun büyüklüğü ve kutunun içindeki koca ambalajların içinden sadece birer tane tablet çıkması insanı ilk başta dumur ediyor. ancak geleceğini hissettiğiniz migren ataklarını durdurmak için birebir, daha ilk günden tecrübe ettim. yalnız tek yan etkisi uyku getirmesi, o da olmasa on numara beş yıldız ilaç valla.