şükela:  tümü | bugün
  • pizzacıların , tüpcülerin kullanmış olduğu hizmet scooter'larından daha büyük, ve daha konforlu olan scooter modelidir. motorları biraz daha güçlü ve tekerlekleri daha büyük ve yerden yükseklikleri biraz daha fazladır normak scooter'lara göre. kullanıcı kaskı ve yolcu kaskı arasinda iletişim, el değmeden kask aracılığıyla yolda cep telefonuyla konuşma, abs fren sistemi gibi lükslere sahiptir.
  • piaggio x8 ve x9 serisinin yanında ülkemizde sıkça görülen diğer maxi scooter modelleri arasında suzuki burgman, honda silverwing sayılabilir.
  • genelde 125cc üstü scooterlara verilen isim..
  • "ayaklarim yorulmasin, belim agrimasin, vites kullanmiyim kullanimi kolay olsun, ama kamyonlari da kolay geceyim, hatta baya bi hiz yapayim" diyen; motosikleti ula$im araci olarak kullanan kesmin krem tabakasi... biraz daha parasi olsa $ofor tutup goldwing'de yolcu olur bunlar. breh breh.
  • akıllı adam işi motosikletlerin bulunduğu motosiklet sınıfı. malum olduğu üzere akıllı adamın motor üstünde işi yok. dolayısıyla galiba bunlar motosiklet değil.
  • fena değil he, eğlenceli yani tam tatil vesaiti. benim asıl değinmek istediğim şey ise ilk motosiklet için düşük cc'li normal vitesli motor yerine * maxi scooter * al diyenler mevcırt. o mıhteşem görüşlerinizi alsak süper olur.
  • kaşıntıdır.

mesela ben, 2009-2013 yılları arasında aprilla scarabeo 200 kullanmış ve 2014'te satmış biri olarak, feci halde kaşınıyorum. bu yüzden de marka- model- ikinci el konularında bilgili birisiyle fikir alışverişinde bulunmak istiyorum.

(bkz: green is the colour)