şükela:  tümü | bugün
  • 2014'ün en iyi oteli mottosu ile inşa edilen otel.
  • kiriş world'ün yerine inşa edilen otel.
  • açılış hazirliklari tam gaz süren otel. beyaz kumlu sahili ve çam evleri şimdiden harika görünüyor.
  • dışı seni içi beni yakan otel
  • tek kelimeyle muhtesem bir otel. plaji ve denizi harika, yemekleri olaganustu, odalar cok guzel, servisi ve calisanlarin ilgisi mukemmmel. rixos ve kempiski dome vb hicbir konuda yanina yaklasamaz. umarim bu kalite ve mukemmelligi devam ettirirler. turkiye'de boyle guzel bir otel ve hizmet gorme konusunda insani gercekten hayret ettirecek bir yer.
  • an itibariyle akdeniz ve ege bölgesi'nin en iyi oteli.
  • bir arkadaşımın balayında gidip çok beğendiği otel.
  • tekilalar patron
    votkalar belvedere
    öldürdün bizi
    maxx royal!!!
  • açılma tarihindeki ertelemelerin kabusum olduğu, sonrasında ise hayatımın en güzel tatillerinden birini geçirdiğim yerdir.
    meğer yaz tatilleri çocuktan önce ve çocuktan sonra diye ikiye ayrılırmış! küçük bir çocuğu olduğu için uhd otellerde tatil yapmak zorunda kalan büyük bir ebeveyn grubunun üyesiyim. çocuğu olmayanlar küçük oteller kitabının önerdiği yerlerde keyif yaparken, çocuğu olanlar tatil köylerinin koşturması içinde tatil mi yapıyor yoksa daha da mı çok yoruluyor belli değil bence. ama maxx royal kemer, çocuklu tatilin seyrini her yönden değiştirmiştir benim için.
    gelelim hem kabusum hem de favorim olmayı nasıl başardıklarına:
    1 haziran 2014'te açılacağını duyurdukları bu otele şubat ayında, 15 haziranda girmek üzere 3 haftalık rezervasyon yaptırdım. işyerinden yıllık izinler alındı, uçak biletleri erkenden ucuza kapatıldı ve bekleyiş başladı. peki o kadar parayı daha inşaat halinde olan bir yere neden yatırmıştım? bu işletmenin sahibi olan ets grubu babamızın oğlu muydu? keşke öyle olsaydı ama değildi tabii ki. bunun sadece iki sebebi vardı birincisi; bulunduğu bölgenin doğasının ve denizinin harika olması. ikincisi de çocuk kulübünün 0-3 yaş çocukları için bakıcılı bir şekilde hizmet vermesiydi. zira diğer tüm tatil köylerinde çocuk kulüpleri, bu hizmeti 4 yaş ve üzeri çocuklara vermektedir.
    günler günleri kovaladı ve sonunda beklenen haziran ayı geldi. bu arada ben sürekli maxx royal'in web sitesine girip acaba otelle ilgili fotograflar yüklendi mi? nasıl bir yere gideceğiz diye merakla bakıyorum. bu rutin kontrollerimin sonuncusunda otelin açılışının 1 hafta ertelendiğini gördüm ve eyvah dedim. bundan iki gün sonra da maxx royal'den beni aradılar ve otelin açılışının bir hafta daha ertelendiğini, bizim açılış günü otele gireceğimizi, ancak hiçbir aksaklık olmayacağını söylediler. kafamda deli sorular ile peki yapacak bir şey yok dedim ve tam bavulları hazırlamaya başlarken bir telefon daha geldi. otel açılışı 1 hafta daha ertelenmişti yani bizim parasını aylar öncesinden ödediğimiz otel hala ortada yoktu! bizi ilk hafta maxx royal belek'te misafir edeceklerini, sonraki hafta kemer otelinin kesinlike açılacağını ve oraya transfer edileceğimizi söylediler. bu durumda çıldırmamak elde değildi. belek'te kalmak istemediğimizden bu teklifi reddettik ve tarihlerimizi değiştirmeye karar verdik. 1 haziran'da açılması gereken koskoca maxx royal kemer, 5 temmuzda açılırdı herhalde diye düşünerek; uçak biletlerini ve diğer tüm planlarımızı değiştirdik. peki ne oldu dersiniz?? maxx moyal kemer 5 temmuzda da açılamadı ve biz tıpış tıpış belek oteline gitmek zorunda kaldık. tüm bu olanlar gerçekten de şaka gibiydi!
    ancak belek oteline girişimizden itibaren her şey değişti. sanırım bu süreçte üst yönetimle yaptığımız telefon görüşmeleri de etkili olmuştu. rezervasyon yaptırdığımız standart odanın yerine bize; otelin en pahalı ve özel odalarından birini verdiler. bu aslında bir oda değildi; maldiv vilları dedikleri, büyük bir havuzun üzerinde kurulu, 6 adet bungalovdan birisiydi. odanın balkonundan balıklama havuza atlıyorsunuz. bizim için burası o kadar harika oldu ki; kızımız içeride uyurken, biz bebek telsizini balkona bırakıp havuzda yüzüyorduk. bu bungalovlar internette satışa çıkmıyor, o nedenle ücretini tam olarak bilmiyorum ama gecelik min 3 bin tl olma ihtimali çok yüksek. bunun dışında misafirlere ücretli olan tüm a la carte restaurantlar bizim için ücretsizdi. tüm restaurantları deneme fırsatımız oldu ama ana restauranttaki yemeklerin de çok kaliteli ve lezzetli olduğunu söylemeliyim. kids club'ının büyüklüğünü ve verdiği hizmetleri anlatmayacağım ama oraya giden bir çocuğun mutsuz olması mümkün değil.
    belek'te gördüğümüz hemen hemen kusursuz hizmetten sonra kemer'in açıldığı ilk gün otele giriş yaptık. burada bir ana bina, ana binanın hemen önünde havuza sıfır konumda kurulmuş laguna vilları, onların da önünde, kendine ait bahçesinin içinde özel havuzu olan beach vilları bulunuyor. bu vilların önü sahil ve açık deniz. bunun dışında nefis 2 koyu daha var otelin. bir koyda 185m2'lik aile suitleri bulunuyor ki yine odamızı upgrade ederek bizi buraya yerleştirdiler. diğer koyda ise 9 yaş altının alınmadığı nefis bir plaj var.
    tüm restaurantlar a la carte, açık büfe diye bir şey yok. yemekler çok lezzetli ve sunum çok özenli. çocuk kulübünün ortamı, gece 2 ye kadar açık olması, çocuk restaurantı, oyun alanları harika. tatil köyünün alanı o kadar büyük olmadığı için her yer birbirine yakın. maldiv kumuyla doldurulan plajların ve denizin güzelliğini anlatmak yetmez. yalnız bu bembeyaz sahilin tek bir dezavantajı var; bir süre sonra güneşin parlattığı bu kumlar gözleri inanılmaz rahatsız ediyor. çok koyu camlı bir güneş gözlüğüne sahip olmak şart! gece showları çok ama çok kaliteli. sahneyi tüm restaurantların ortasına kurdukları için, yemek yerken keyifle her şeyi izleyebiliyorsunuz. verilen içkilerin kalitesine de küçük bir örnek vereyim. piyasada 500 tl civarı olan blue label'ı her gün lıkır lıkır tüketebilirsiniz. çalışan tüm personelin ilgisi,samimiyeti ve çözüm odaklı olması da bu pastanın kreması olsun.
    velhasıl maxx royal'de geçen 3 haftamız unutulmazdı. ilk baştaki aksaklıklar bundan sonra yaşanmaz, bu nedenle paranızın karşılığını sonuna kadar alırsınız.