şükela:  tümü | bugün
 • orumcek adamin, nami diger peter parkerin yengesi.
 • asil adi otto ve soyadi da octavius olan (soyadini sonradan yardim sonucunda hatirladim) doktor ahtapot'la siki ili$kiler icersindedir . hatta bu yuzden bir kere orumcek adam acayip got olmu$tur .
 • peter parker ve mary-jane'in alternate universe'de yer alan kızı. may hala'ya ithafen verilmiştir adı. babasından geçen güçleri kullanarak "mayday" lakabıyla spider-girl olarak superhero dünyasında yer edinme çabalarında.
 • spider man cizgi filminde* ki en denyo karakter, peter parker in halasidir. evde catisma ciksa uyur uyanmaz, kacirilsa peter nerde der, peter spider man mi olmus essek mi olmus anlamaz.
 • hep may hala diye cevrilmistir (bkz: aunt may), halbuki peter parker'in amcasinin karisi olduguna gore gayet de bir yengedir. gerci son cevirilerde may yenge diye gordugumu de hatirliyorum.
 • kocasi oldukten sonra kendini peter parker'a adayan yenge. kocasına özlemden mi yoksa erkeksizliğin başına vurmuşluğundan mıdır nedir peter'a sarmıştır. varsa yoktur peter, peter bana su getir,peter beni döv gibi serzenişlerde bulunur çoğu zaman. halbuki gitsin koca bulsun hem kendi rahatlasın hem de petercığım.
  (bkz: freud gibi düşünerek entry girmek)
 • punisher (mavi kaplan) ile öyküsü vardır, bir takım haydutlar alışveriş merkezini basmışken kalp krizi geçiriyormuş taklidi yapar, o arada punisher ortalığı temizler. ayrıca (bkz: #13902094)
 • ya$adigimiz ve diger butun evrenlerde, super kahramanlarin "kahraman" olabilmeleri icin ihtiyac duyduklari motivasyonlarin icinde belki de en i$e yaramazi, en dandigi, en gereksizi ve en gicigi... kimi super kahramanlar cocuklari sayesinde iyilik safinda sava$ir, kiminin sevgilisi vardir, kiminin zamaninda karisi ve cocuklari kotu insanlar tarafindan oldurulmu$tur bla bla. tamam da sen nesin karde$im? olsen olmezsin, peter sana "huzur evine veriyorum seni" dese, ortaligi o gereksiz dram yeteneginle kari$tirsin. kimsin sen? ne i$in var benim silver surfer'dan sonraki en begendigim "iyi" kahramanin yaninda... bir de otto'ya tav olu$un yok mu? nefret ediyorum senden. spider man okurken, senin oldugun cizimlerdeki ajitasyonlarin cocuklugumdan etti lan beni. iyiyken kotu taraf olmayi senin sayende sectim. sirf seni, ellerimle bogabilmek icin venom olup, odana girip, sen uykudayken, uyandirmadan bogabilmeyi cok isterdim. olmadi ben yapamadim, diger cocuklarin gelecegi ile oynama...
  git artik. ol...
 • --- spoiler ---

  artık neredeyse tüm spider-man severler tarafından ölmesi istenen, ve tam o noktaya gelmişken yine öldürülmeyen, peter parker'ın (ve sevgili marvel yazarlarının) yine kıyamadığı, yine kurtardığı ve mary jane ile evliliğine mal olan karakter.

  ve evet, son çevirilerde olduğu gibi artık may hala değil may yengedir.

  --- spoiler ---