şükela:  tümü | bugün
  • maydonoz özünde dadından yinmez bir ot değildir elbet ama böreklerin içinde güzel durduğu gibi, kaynatılınca da faideli bir besin suyu meydana getirir.
    dolaşımı hızlandırdığı için sık idrara çıkmaya ve vücuttaki oksidanların atılmasına yardımcı olur. c vitamini yüklüdür.
  • içince cildi, duştan sonra saçlara dökünce saçları yumuşatır..kötü kokar, kötü tadı vardır..
  • koca bir tencereyi, içine su doldurup bi demet de maydonoz ataraktan ateşin üzerine bırakırsınız. beslenmeye düşman eden kokuya sabreder, dakikalar sonra tencereyi ateşten alır, içindeki kötü bişeyleri hatırlatan renkteki sıvıyı şişeye koyarsınız. tahammül edilesi bir tat vermek için, içine 1 limonun suyunu sıkıp buz gibi soğutmak da mümkündür. zayıflama, vücuttaki toksinlerden arınma, sağlıklı olma gibi heveslerle her sabah koca bir bardak içebilir, sonra bir gece durup dururken böbrek taşı düşürebilirsiniz, misal... bu "sağlıklı yaşam için bitki suyu" akımının daha güçlü bir takipçisi için (bkz: kekik suyu).
  • her yudumdan sonra kusmamak için garip sesler çıkarmaya sebep olan kokusu ve tadı iğrenç sıvı. *
  • buz gibi soğutulup, içine limon sıkılınca katlanılabilir bir tada sahip sıvı. içtikten sonra gün içerisindeki tuvalete çıkma sayınız 3 katına çıkıyor. vücutdaki fazla suyu attığına şahit oldum, hafifledim resmen.
  • genel kanının aksine tadı hiç de öyle ıyy mıyy değildir, çiş yaparken çektiğiniz acıyı düşünerek lıkır lıkır içiniz efendim.
  • etraftan duyduğum söylentilere göre oldukça yararı olan bişi. bir maydanoz suyu kaynatılır bir kovaya konulur üstüne oturulur( kadınlar için bu) sonra buharı sayesinde vajinal iltahaplar sökülür atılır. denemedim tabi böyle egzantrik bir fikri ama kaynak teyzem, onun da kaynağı özel bir hastanede çalışan saygın bir jinekoloğ bayan doktormuş.ikinci yıldız da şurdan geliyor maydanoz suyuna, kadınlarda oluşan şişkinlik ödem ve karnın taş gibi olması durumlarında içilir bir güzel ferahlama sağlanırmış.bu da belirsiz bir kaynaktan. doğruysa güzel yanlışsa yapacak birşey yok, artık başka bitkilerde şansımızı denemeye devam...
  • kimsenin kokusunu beğenip de içmediği caanım içecek. ben hastasıyım, uzun süren sistitim geçmeyince, doktorlardan medet ummayı bırakarak, bizim iş yerindeki şükriye ablanın tavsiyesine uydum ve fakat aşık oldum ben bu suya. normalde de maydanozu çok severim ama suyunun tadı bi başka güzel. lıkır lıkır içiyorum - sistitim geçti. vücutta ödem namına bi şey kalmadı, şişkinlik gibi sindirim problemlerim de çat diye kalktı, mutlu mutlu, hafif hafif uyuyorum böyle her gece. allah vere de altından bi şey çıkmasa bari. neyse, tadını ben seviyorum özetle.
  • çoğunlukla kilo vermek, sivilcelerden kurtulmak için keyfe keder içilen sıvı gıda maddesi.
    bilinenin aksine çok lezzetli ve ferah bir içecektir kendileri. taze sıkılmış limon suyu, bir demete yakın maydanoz ve bir şişe maden suyu ile robottan geçirilir. yeşil yeşil içilir. afiyet olsun.
  • diüretik etkilidir. bu yüzden kilo verdiriyor zannedilir.