• youtube’daki en güzel içeriklerden birine sahip kişi. utc’yi artık beğenerek izlemesem de bölüm incelemelerinin sıkı takipçisiydim bence senaryo ekibine alınsa asla sırıtmayacak biri. kanalında yansıttığı bilgisiyle kültürüyle gayet de altından kalkabilecek biri. kendisini daha da teşvik edeceklerine videolarına telif atmışlar. puhu tv’yi kurdular diye heyecanlanmıştık bir de bu eski kafa nostaljik türkolar dijitalleşmeden, sosyal medya yönetiminden vs ne anlar ki?

can sisterların olarak arkandayız tatlım shdjsjdjkskd.
  • yukarıda ambiguous tarafından yazılan entry'de katıldığım ve okurken "çok haklı!" dediğim yerler kesinlikle var... ancak mayıs rukel'in "küstüm oynamıyorum" tavrında olduğuna pek katılmıyorum. aslında durum bence tamamen ülkemizde iş bilmezlerin çok önemli ya da önem teşkil eden yerlerde bir şekilde olmasından kaynaklanıyor.

vakti zamanında bir youtube projesi için iyi bir ajansla görüşmüştük. aklımızda yerli dizilerle alakalı çok yenilikçi olmasa bile, iyi bir fikir vardı. ajans sahibinin "arkadaşlar beni yapımcılarla/kanallarla uğraştırmayın, her şeye telif atar, her şeye dava açar, "ayyy bizi çok üzdünüz!" diye bana ulaşmaya çalışırlar. ben bununla uğraşamam. onları övdüğünüz kadar varsınız." şeklinde özetleyebileceğimiz bir cevap vermişti. sektörü bilen insanlar olduğumuz için hiç şaşırmamıştık zira gerçekten de dediği doğruydu. bu ülkenin yerli dizisi, yerli filmi, yerli programı asla eleştirilemez, övseniz bile övgünüzün içinde "ama şu şöyle olsa..." diyemezsiniz. "vayyy sen bizim emeğimize nasıl böyle dersinn!" diye biri çıkar, uğraşırsınız. örnek vermek gerekirse çok değerli işler yapan televizyon içeriği siteleri var. hangi birinden haberdarsınız? çoğunuz adlarını bile duymamış olabilirsiniz zira kaliteli içeriklerinden ziyade "fandom" "fan" "yapımcı/kanal" övgüleri ile dolu içerikleri alır yürür. örneğin black mirror hakkında şahaneler şahanesi bir şeyler yapsalar bile dikkat çekmez çünkü "ay benimmm çiftiiiim" diyenlerin sesi daha gür çıkıyor, maalesef.

gelelim mayıs'a... mayıs bu işi gerçekten çok çok iyi yapıyordu. eminim videoları sayesinde konuyla çok alakasız yerli dizi kitlesi bile bir sürü sanata dair terim öğrenmiştir. en azından merak etmiştir, farklı bir bakış açısı ile karşılaşmıştır. ancak genel olarak bir şekilde "kanuni" zemine dayandırıldığı iddia edilen ama aslında "yaaa dizinin itibarına zarar veriyor kardeşim." diyen bir işgüzar olaya el koymuştur. ve devamında "bennnn siziiğğğğ xxxx şirketinden pprrr ve digitalll projeler adınaaaa bilgilendiriyorum. bizim üzerimizden para kazanamağsıınızzz." şeklinde abuk subuk bir mesaj / arama almıştır. sonrasında kendince haklı olarak "eeeehhh başlarım yapacağınız işe" demiştir. yahu amerika'da / avrupa'da bu şekilde işler kanallar / yapımcılar / platfomlar tarafından fonlanıyor... siz nasıl zekasızlarsınız ya? adam sizin üzerinizden milyon dolarla kazanamayacağına göre (ki kazansa bile siz on katını kazanırsınız) bu işten nasıl bir kaybınız olabilir? üstüne kan kaybeden dizinizin sosyal medya etkileşiminizi yükseltti bu adam, üstüne teşekkür etmeniz lazımdı. bu kadar "digital projeler çoook önemli, viral-miral" derken bu nasıl bir çağ dışı kafadır?

satırlarca mayıs rukel övüyor gibi oldum ama konu mayıs'tan ziyade sektördeki bu zekasızlık, iş bilmemezlik durumudur.
  • ufak tefek cinayet dizisi bölümlerini yer yer kahkaha attıran sarkastik, gerçekçi ve en güzeli de harry potter göndermeleriyle süslü bir dille yorumlayan youtube kanalı sahibi.

https://www.youtube.com/…l/uce9lwwqvkvdcb53u6hfr8yw
  • utc senaryosunda buldugu mucevher kivamindaki repliklere lizay pırlanta koyup, cunku unutulmaz anlar diyen insan ahdjakks. cok tatli, yorumlarina bayiliyorum. ozellikle 37.bolum incelemesine cok guldum.
  • utc final bölümünü yorumladığı videosu yayında!

başlangıcın en sonundaki (o nasıl bir tasvir) serhan-merve ve şebnem diyaloglarında kahkaha attım. uzun zamandır bu kadar eğlenceli bir video izlememiştim. ilaç gibi geldi cuma yorgunluğunun üstüne, teşekkürler, sevgiler.
  • cok cok basarili bir icerik ureticisi. su telif olayina sevineyim mi uzuleyim mi bilemedim. cunku herhangi bir seyi gercekten, orjinal bir sekilde yorumluyor ve "utc disinda baska ufuklara da acilir artik oh!" diye de dusunuyorum yani. gercekten izlemeye deger buldugum bir youtuber.
  • harry potter hogwarts mystery incelemesinde, zindanlarda koşturan ev cinine " aa ilhan* değil mi bu? kaçma ilhan! " diye seslenen youtuber *
  • tekrar utc inceleme videosunu çekmeyeceğini söyleyerek beni yıkmış youtuber. her hafta heyecanla beklediğim tek kanal falandı kendisi. zaten artık keyif vermeyen ufak tefek cinayetler’i bir de kendisinin bakış açısından yorumlamasını keyifle izlerdim. “kim bilir belki arada çekerim” demiş ama umarım artık dizi azıcık toparlanır da (hiç sanmıyorum) tekrar çeker diye bir umut bekleyeceğim. bu arada diğer çalışmalarının da takipçisi olmayı düşünüyorum. youtube’tan kalpleşiyoruz sürekli kendisi gerçekten keşke arkadaşım olsa dediğim tatlı ötesi bir insandı ama üzdü bu hareketiyle..
  • ufak tefek cinayetlerin senaristlerinden çok daha derin bir kavrayışı olduğu muhakkak olan donanımlı ve zeki genç. izlemesi keyifli, mizahı kaliteli, türkçeyi de çok iyi kullanıyor. şu videosundaki pencere konusunu ele alış tarzına bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

umarım zamanla takipçi kitlesi büyür ve kendisinin vizyon filmlerinin eleştirel özetlerinin videolarını da izleriz. the editing room'un videolu türkiye versiyonu olabilecek ışığı görüyorum kendisinde.
  • son dönemde keşfettiğim en iyi youtube hesabına sahip kişi.
    on parmağında on marifet var. hiç tanımasam da mayis'a karsi hep pozitif şeyler var içimde. hesabına son dönemde koymuş olduğu cover sarkilar bir harika, umarim devami gelir. helin ile beraber yapmış olduklari ortak salon podcast gerçekten çok başarılı ne zaman dinlesem sanki 3 kisi berabermişiz de muhabbet ediyormuşuz havası veriyor.

son olarak umarım video çekmeye devam ve bizi kendisi dinleme zevkinden mahrum bırakmaz demek istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap