şükela:  tümü | bugün
  • bütün anneler bundan nefret ediyor. ne alıp veremedikleri var anlamadım. ne zaman mayonez sorsam anama, soyuna sopuna küfretmişim gibi cevap veriyor.

-anne, mayonez yok mu yæ?
    -yoğurt var!!!!11
  • kuzenimin şöyle tanımladığı sos;
    "mayonez başlı başına bir lezzettir.mayonez yiyeceklere yakışmaz ancak mayoneze yakışıp yakışmayan yiyecekler var olabilir."
    evet ufak çaplı bir aşk söz konusu.
  • kavanozdaki ile sıkılabilir kutuda olanlar arasında olağanüstü bir tat farkı vardır.
  • bütün güzel şeyler gibi sağlıksız. brokoliyle aralarında anlaşsınlar, tat değiştirsinler.
  • tavuk ve patatesin yanında vazgeçilmeyen sos. sağlıksız olduğundan şüphe yok ama tadı ile bağımlılık yapar. bulan kişi nasıl bir ruh hali ile bulmuştur düşünülmesi gerek. yağ, yumurta akı, sirke gibi birbirinden alakasız maddeleri karıştırıp, bu harika ürünü yapan kişinin ruhu şad olsun.
  • zeytinyağı - yararlı
    yumurta - yararlı
    bu ikisinden yapılan mayonez - zararlı

işte ben bunu anlayamıyorum dostum. bir terslik yok mu bu işte ?
  • az önce evde beyaz ketcap olarak tanimlanan sos. nasil bir yerde yasiyorsam...
  • beklenen lezzet gelecekse çekilen çile kutsaldır mottosuyla çocukluğumdan beri yemek yediğim tüm mekanlarda "ketçapsız,mayonezli!" kavgası yaptığım besin maddesi. hiç de öyle ayrılmaz ikili değiller efendim. ben ketçap yiyemiyorum. bunu anlamak neden bu kadar zor, algıda tamamlayıcılıktaki bu inat niye? ateistler bunu da açıklasın.

kalori sorununa gelirsek... kilo problemi yaratmasa bile dönemsel olarak ciltte yağ pütürcükleri oluşturabilmekte. bu sebeple tamamen bırakamasak bile o buzdolabına durduk yere yapılan ziyaretlerden eli boş dönmemek için ve bir dilim ekmeğe sürüp yiyerek bile mutlu olunabildiğinden eve ara sıra alma ara sıra almama politikası uygulanabilir.
  • hazır mayonezlerin en iyisi tartışmasız açık ara heinz marka olanıdır.*
  • selülitin en iyi dostu