• bir balık türüdür.atlas okyanusu,akdeniz ve marmara'da yaşar.
  • japonya'da cnc (bkz: cnc) tezgahları üreten bir firma. alanında dünyada en tanınmış firmalardan. öyle ki gillette-jilet muhabbeti cnc türkiye'ye ilk geldiğinde bir süre mazak için yaşanmıştır.
  • latincesi trigloporus lastoviza. kırlangıç sülalesindendir. çorbası yapılır. eti lezzetlidir.
  • kırmızı renkli, eti lezzetli bir balık.*
  • 8 eksenli ileri teknoloji urunu cncleri asırı pahalıdir ancak uygun takim ve aparat esliginde akliniza gelecek her parcayi cok hizli isleme kapasiteleri vardır
  • co2 endüstriyel lazer de üretir bu firma tabii lazer üreteci ge üretimidir muhtemelen. sheet clapping gibi benim ilk defa duyduğum bir özelliğe de sahiptir bu lazerler.
  • amasya dili ve edebiyatında domatese uygun görülen isim.
  • triglidae familyasından, chelidonichtys lastoviza bilim adlı balık. kırlangıç balığının akrabası olup farkın amatörler tarafından ayırt edilmesi zordur. kafası kırlangıca göre daha dik ve küçük olup kırlangıçtaki kemikli kafa yapısı kadar engebeli değildir. göğüs yüzgeçleri kırlangıça nazaran daha az gösterişli olup, hafif mavi harelidir. bu kırlangıçta menekşe renginde ve sarıdır. karadeniz hariç tüm denizlerimizde bulunur ve kırlangıç ile birlikte satılır. ama fark görülebiliyor ise göz ile, bu balığın kırlangıçla lezzet bakımından alakası olmadığını bilmeniz gerekir. diğer üyeler öksüz ve dikenli öksüz kadar kötü olmasa da yine de tavsiye etmiyorum.
  • yedek parçaları katastrofik derecede pahalı japon cnc üreticisi. makineleri iyidir, hoştur ama yedek parçalara verecek çok da paranız yoksa çiçek abbas gibi yarı yolda kalma ihtimaliniz yüksektir.
  • japon cnc üretim firması.şirketin resmi ismi yamazaki mazak corporation'dur.hemen hemen bütün kıtalarda yaygın servis ve bayi ağı vardır.üretilen cnc takım tezgahlarının tamir ve yedek parça masrafı diğer japon menşeili muadillerinden kısmen pahalı olmakla beraber tabiri caizse taş gibi sağlam üretim yaparlar.yine kendi bünyesinde geliştirdiği ismi mazatrol olan kontrol panellerine sahiptir.1919 yılında japonya'da sadakichi yamazaki tarafından kurulmuştur.
hesabın var mı? giriş yap