• rapor,tutanak
  • (bkz: mastaba)
  • bir toplantıda konuşulanların neticesinin yazılı şekli. kararname,
  • ele verilen şey. misal;

-.... mazbatayı eline aldı.
  • milletvekilleri seçilirler. ama henüz milletvekili olamamışlardır. yemin ederler tbmm'de, mazbatalarını alırlar, ancak ondan sonra mebus olurlar, dokunulamazlar.
  • milletvekillerine verilen bond çanta türünden, içinde, tbmm tüzügü, kimlik karti, bilumum beles ve indirim kartlari, bol miktarda kartvizit, bir ucu kirmzi diger ucu mavi kalem vs. oldugunu düsündügüm sey. meger sadece bir tutanakmis.
  • sahibine ayni zamanda trafik kurallarindan muaf olmak, ölümlü kazaya yol açtiktan sonra, birakin göz altina alinmayi, kaza hakkinda bilgi almak isteyen gazetecilerin polis tarafindan uzaklastirilmasi, gazetelerin verdikleri haberleri gün içinde degistirip hafifletmesi gibi haklar ve hizmetler sagliyormus bu tutanak. bugün de bunu ögrendim.
    http://www.milliyet.com.tr/…/07/29/son/sontur03.asp
    haberin sabah yayinlanan seklinde milletvekilinin aracinin çarpma yerinden 40 m. ileride durdugu belirtiliyordu ki bu da çarpmanin en az 60 km/s gibi bir hizla gerçeklestigini ortaya koyar. çarpmadan önce de fren yapildigini da göz önünde tutarsak aracin yerlesim bölgesindeki hizinin olmasi gerekenden oldukça yüksek oldugunu anlayabiliriz. haberin sabah yayinlanan seklinde yer alan, karakolun önünde gazetecilerin birikmesi üzerine milletvekilinin arka kapidan polis korumasinda çikarildigini belirten kismi ise yok olmus.
  • amator bir hardcore muzik grubu.yasları 18-19 olsada cok iyi muzik yapıyorlar.benden soylemesi.
  • çocukluktan beri mentorlerimden biri olmaya çalışan mahalleden ayhan abi'nin 2007 kışı'nda kullandığı beni şok eden ap"açık istiaresidir.

devasa bir kardan adam yapmak için çabaladık, mala ile şekil verdik. fotoğrafını çekelim dedik. ayhan abi de "tak şuraya mazbatayı" diyerek sanatlı anlatım yollarında ufkumu genişletti sağolsun.
hesabın var mı? giriş yap