şükela:  tümü | bugün
 • mazda'nın her daim hatırlanabilen (kapaklı farlı 323 gibi) modellerinden biri.
  bir aralar çok satmıştı bunlar, çok sağlamlardı.

  şimdi mazda 6 çıktı yerine...
 • sessizligi ve rahatligi ile gonlumde taht kurmus mazda modeli. yolda siir gibi, su gibi akar. harika frenleri vardir. ozellikle eski modellerinde tekerlek acikliginin fazlaligi bariz sekilde goze carpar.
 • ülkemizde mazda nın ismini yayan otomobillerden biri. **
  çok uzun yıllar kasa değiştirmeksizin başarıyla orta-üst sınıfı temsil eden araç 90 lı yıllara damgasını vurmuştur.
 • en yakın zamanda sahip olmayı istediğim araba.özellikle 1998 - 2002 arası üretilen sedan modelleri ayrı bir güzeldir,tabiri caizse "tank" gibidir.bir de şampanya rengi olursa tadından yenmez.

  edit: opel corsa aldım,gayet memnunum.
 • 98 model 2.0 motoruyla benzini içmek ne kelime höpürdeten bir araçmış kendisi. 136 beygirlik motoruyla o kadar tüketmesi normal tabi. ama çekiş gücü için değiyor.

  edit: ne değmesi be, bu arabaya benzin yetiştiremez olduk sürekli içiyor efenim durduramıyoruz. ocağa incir ağacı dikmeye birebir mübarek. gidip tüplüye çevirmek veya düşük motor hacimli bişi almakta fayda var.
 • dohc sayesinde 4.000 devir sonrasında motorunuzda sanki turboşarj varmış hissi uyandıran bir otomobil.
 • üzerinde kullanılan parçaların kalitesi şimdiki otomobillerle kıyaslanmayacak şekildedir aynı dönemin italyan ve fransız otomobilleri ağlanacak duruma geldiği yaşlarda bu araba taş gibi kalır ayrıca masrafıda azdır, kolay bozulma, motoru güçlüdür, çok olmasada ortalamanın üzerinde bir hıza sahiptir sahibini kolay kolay üzmez.
 • uzay kasaların çıktığı zamanda 626 yuvarlatılmış tasarım anlayışına sahip o zamamnın dikkat çeken modellerinden biridir. 1992-1997 yılları arasındaki modeli türkiye'de rakiplerine göre iyi bir satış rakamı yakalamıştır. hatchback modellerinin dahili arka kanatları bulunmaktadır kanımca tasarım açısından sedanlarından daha alımlıdır. yine bu modelde arka kanatın aerodinamiğinde bir hesaplama hatası yapıldığı da o zamanların söylentileri arasındadır. 626'nın bundan bir önceki modeliyse* 6 puanla dünyadaki en sorunsuz araç ünvanını taşımaktaydı, en yakın rakibi de 16* puanla mercedes e serisiydi. ya işte böyle...
 • bugün itibariyle 1991 model, 2.0 motor ve otomatik şanzıman olanını birisine itelediğim otomobil. ohh be dünya varmış.

  şaka lan şaka güzel araba.
 • bizde bunun 90 modeli olan vardı, mavi olanından. şu güne kadar kullandığım direksiyonu en hafif araba. motoru inanılmaz sessiz çalışır. silecekleri zaman ayarlıdır. 4 camı da aynaları da elektriklidir. oldukça dayanıklıdır. devasa bir bagajı vardır her bok sığar içine. içi de çok geniştir. günümüzde bulması zordur, biz istemeyerek de satmıştık artık çok yakıt harcıyor ve park sorunu oluyor diye. bildiğin uzun araba kolay kolay parkedilmiyor heryere.

  o dönemlerde bunların plakaları da kkx şeklinde oluyordu genelde.